پاسخ به شبهه «بدحجابی وغیبت که گناه نیست،دزدی گناهه»

 

 

با توجه به کثرت گناهان بزرگی چون ربا ،رشوه و قاچاق ، هر کجا به گناه بدحجابی یا شراب ، پاسور و … تذکری دهیم ، میخندند و میگویند : نه در شرع اشکال دارد و نه در عرف ! اشکال در آن دزدی‌ هاست!

 

 

http://telegram.me/Sho1bahat 

پاسخ :

 

✳همانطور که اشاره نموده ‌اید ، کسی که اعتقادی به توحید ، معاد و اسلام ندارد و خدایی ناکرده اهل فسق است ، همیشه به هر تذکری میخندد و در حالی که به فسقش ادامه میدهد ، توجیهی برایش می ‌آورد . بی ‌تردید او اصلاً کاری ندارد که در مملکت دزدی های کلان ، ربا ، رشوه و رانت هم وجود دارد یا ندارد ، او میخواهد کار خودش را بکند ، پس اگر وجود نداشته باشد نیز او همچنان به همین گناهان مشغول خواهد بود.

 

آن خدایی که فرمود : دزدی ، رشوه ، رانت ، بالاکشیدن بیت‌ المال … و همچنین شراب ، قمار ، زنا و … حرام است ، نفرمود اگر در یک جامعه و در یک برهه‌ ای ، برخی از گناهان رخ داد و یا حتی زیاد شد ، بقیه حرامها ، حلال میشود.

 

بدتر از گناه ، توجیه آن است و بدتر از آن ، آوردن دین و شریعت "من‌ درآوردی" میباشد . کسی که در توجیه گناه خود ، دیگران را بهانه میکند و در نهایت میگوید : «این گناه نیست و آن گناه است» ، در واقع به جای خداوند متعال ، "شریعت و احکام" جعلی می ‌آورد.

 

بدتر از همه این گناهان ، نسبت دادن این احکامِ من درآوردی ، به خداوند متعال است که حکم افترای به او را دارد ؛ چرا که وقتی میگوید : «این حرام نیست و آن حرام است» ، بحث از دین و احکامش دارد که خداوند متعال آن را قرار داده است و چنین فاسقی ، حلال و حرام من ‌درآوردی خود را به خداوند متعال نسبت میدهد . آیا به او "وحی" جدیدی رسیده که چه چیزی حرام است و چه چیزی حلال است و یا در صورت وقوع حرامی ، سایر محرمات حلال میشود.

 

پس اینها همه توجیه فساق ، همراه با خصومتی است که با اسلام و بالتبع احکامش و در نهایت با جمهوری اسلامی ایران دارند.

 

فاسق ، فاسق است ، خواه اهل رشوه و رانت باشد، و یا شراب و قمار و زنا ؛ پس این خودشان هستند که فسق و فساد میکنند و بعد چنان میگویند که این گناهان در جمهوری اسلامی ایران رخ میدهد که گویی یک عده از آسمان آمده و چنین میکنند ، یا اهل ایمان و تقوا چنین میکنند ! خیر ، خودشان هستند . اگر دستشان نرسد ، به گناهان کوچک مشغول میشوند و اگر دستشان برسد ، گناهان بزرگتری را مرتکب میگردند ؛ و بعد هر کدام گناه دیگری را توجیهی برای تطهیر گناه خودشان بیان میدارند و بدتر از همه آنکه حلال و حرامهای خودشان را به خدا و اسلام نسبت میدهند!

 

ظالم ترین ها :

 

«و َمَنْ أَظْلَمُ مِمَّنِ افْتَرَى عَلَى اللَّهِ كَذِبًا أَوْ قَالَ أُوحِيَ إِلَيَّ وَلَمْ يُوحَ إِلَيْهِ شَيْءٌ وَ مَنْ قَالَ سَأُنْزِلُ مِثْلَ مَا أَنْزَلَ اللَّهُ وَلَوْ تَرَى إِذِ الظَّالِمُونَ فِي غَمَرَاتِ الْمَوْتِ وَالْمَلَائِكَةُ بَاسِطُو أَيْدِيهِمْ أَخْرِجُوا أَنْفُسَكُمُ الْيَوْمَ تُجْزَوْنَ عَذَابَ الْهُونِ بِمَا كُنْتُمْ تَقُولُونَ عَلَى اللَّهِ غَيْرَ الْحَقِّ وَكُنْتُمْ عَنْ آيَاتِهِ تَسْتَكْبِرُونَ» (الأنعام ، ۹۳)

 

ترجمه : چه کسی ستمکارتر است از کسی که دروغی به خدا ببندد ، یا بگوید : «بر من ، وحی فرستاده شده» ، در حالیکه به او وحی نشده است ، و کسی که بگوید : «من نیز همانند آنچه خدا نازل کرده است ، نازل میکنم» ؟! و اگر ببینی هنگامی که (این) ظالمان در شداید مرگ فرو رفته ‌اند ، و فرشتگان دستها را گشوده ، به آنان میگویند : «جان خود را خارج سازید ! امروز در برابر دروغهایی که به خدا بستید و نسبت به آیات او تکبّر ورزیدید ، مجازات خوارکننده ‌ای خواهید دید» ! (به حال آنها تأسف خواهی خورد)

 

«وَ مَنْ أَظْلَمُ مِمَّنِ افْتَرَى عَلَى اللَّهِ كَذِبًا أَوْ كَذَّبَ بِالْحَقِّ لَمَّا جَاءَهُ أَلَيْسَ فِي جَهَنَّمَ مَثْوًى لِلْكَافِرِينَ» (العنکبوت ، ۶۸)

 

ترجمه : چه کسی ستمکارتر از آن کس است که بر خدا دروغ بسته یا حق را پس از آنکه به سراغش آمده تکذیب نماید ؟! آیا جایگاه کافران در دوزخ نیست !

http://telegram.me/Sho1bahat

 

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*