۵۷ هزار نخبه مترو خواب در کالیفرنیا

۵۷ هزار نخبه مترو خواب: افشای اولین آمار تکان دهنده، فقط از یک دانشگاه در کالیفرنیا

حتماًمی دانیدآمریکا در برخی موضوعات جز چند کشوراول جهان است: تعداد زندانی ها، بدهکاری دولت، کاهش درآمد خانوار و البته بی خانمان ها! تعداد کارتن خواب ها در آمریکا آنقدر زیاد است که شما در اکثر خیابان ها آنها را می بینید، بیچاره هایی که در روی کارتن به دنیا آمده اند و همانجا هم به زندگی خود خاتمه خواهند داد.

اما اخیرا و برای اولین بار آمار باورنکردنی ازنخبگان بی خانمان آمریکا منتشر شده است که بسیار نگران کننده می باشد.

دانشگاه CSU که یکی از دانشگاه های مهم و بزرگ ایالت کالیفرنیا آمریکا است اولین آمار وضعیت رقت انگیز دانشجویان خود را منتشر کرد. همانطور که در لینک زیر می بینید از مجموع ۴۷۴ هزار دانشجوی این دانشگاه ۵۷ هزار نفر بی خانمان هستند و ایشان تصریح کرده اند که شب ها در ایستگاه مترو یا ساختمان های خرابه و مانند آن می خوابند.این آمار جنجالی اضافه می کند که ۱۱۴ هزار نفرازنخبگان این دانشگاه بزرگ دسترسی کافی به غذا ندارند.بعدازانتشاراین آمارمترو خواب های نخبه در CSU دانشگاه UC کالیفرنیا هم آمار تکان دهنده ای از وضعیت تغذیه دانشجویان خود منتشر ساخت:دراین آمار آمده است یک چهارم دانشجویان آن دانشگاه دسترسی به غذای کافی ندارند و ۳۰ درصد آنها اعلام کرده اند که به علت فشار ناشی از گرسنگی در درس خواندن خود دچار مشکل شده اند و عجیب تر آن است که ۲۵ درصد آنها اعلام کرده اند که بین غذا و کتاب یا هزینه خوابگاه باید یکی را انتخاب کنند.فراموش نکنید که این ها آمار چند نفر معتاد گور خواب نیست، بلکه آمار نخبگان ودانشجو یک کشور است. و البته مطمئنا اگر اجازه می دادند سایر دانشگاه های آمریکا هم آمار خود را منتشر می کردند، با اعداد باورنکردنی بیشتری مواجه خواهیم شد. ( با توجه به تعداد کل دانشجویان، احتمالا حدود ۲.۵ تا ۳ میلیون نخبه مترو خواب، در آمریکا داریم).ایران کشوری است که بنیاد نخبگان آن راه را برای توسعه خلاقیت و ایده های جوانان دانشمند خود بازمی کند.

آمریکا کشوری است که اگر روزی بنیاد نخبگان درست کرد( تا امروز که نداشته است!) اولین وظیفه آن سیر کردن نخبگان و درست کردن یک گرمخانه برای آنها خواهد بود.

منبع:https://presspage-production-content.s3.amazonaws.com/uploads/1487/cohomelessstudy.pdf?10000

کانال ۲۰۲۵ را به دوستان خود معرفی کنید تا برای اولین بار خارج را بدون فیلتر ببینند:http://t.me/kharej2025

 

 

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*