یک نیاز کاذب

 

کلید حل موضوع بی حجابی ؟

۱من میتوانم بعنوان حاکم جامعه حتی با رای مردم:

کشیدن تریاک را برای شهروندان ممنوع کنم

خوردن مشروبات را برای شهروندان ممنوع کنم

رانندگی بدون کمربند را برای شهروندان ممنوع کنم

حتی خوردن نوشابه و کشیدن سیگار و.. هر مصرف مضرّ را.

هر انسان عاقلی میداند که خوردن مشروبات مضر است، رانندگی بدون کمربند خطرآفرین است. سیگار عامل ۵۰ نوع سرطان است.. همه میدانند کسی با نکشیدن سیگار نمرده با نخوردن مشروب نمرده اما چه میشود که انسانها درست برعکس عقل، چنین مواردی را مصرف میکنند؟

۲-درست همین مسئله درباره بی حجابی وجود دارد. هر انسان عاقلی میداند پوشش وحجاب، به نفع خود زنان و حفظ سلامت و امنیت خانواده و زندگی افراد است. این قانون عقل است. ورای دین که پیامبر بیرونیِ عقل است. پس چه میشود که عده ای درست برعکس عقل و تجربه، عقده بی حجابی می یابند؟

۳-چه کسانی یک نیازکاذب را ایجاد میکنند؟رسانه ها،تبلیغات جذاب،مراجع فکری جامعه و..

۴-من با تبلیغات جذاب میتوانم کاری کنم که شما حتی عاشق خوردن خون و خوک شوید.. آنچه هر انسان طبیعی از آن منزجر است. من با تبلیغات جذاب میتوانم کاری کنم که شما با دست خودتان عقل خودتان را زائل کنید. با خوردن مشروبات.

۵- راه حل رفع این نیاز کاذب چیست؟ دقیقاًهمان رسانه ها، تبلیغات جذاب و مراجع فکری جامعه و..این یک واقعیت است که مرجعیت فکری بخشی از جامعه کنونی ایران عوض شده. حقیقتی که یک سیاستمدار میگوید حتی اگر عقلاً ۱۰۰% صحیح باشد، نمیپذیرد. ولی حرفی که یک سلبریتی میزند، حتی اگر ۱۰۰% احمقانه باشد، میپذیرد.ما برای حفظ هویت فکری جامعه مان، برای حفظ خانواده این سرمایه بزرگ جامعه ایران، برای حفظ حیا و پاکدامنی زنان و مردان مان به اصلاح روشهای تبلیغی سنتی حوزوی و همراهی سلبریتی ها نیازمندیم. آنها کلید حل این مشکل هستند. تلویزیون و سینمای ما باید پاسخگو باشند که چرا ده الهام چرخنده نداریم؟حوزه و چهره های فرهنگی ما باید پاسخ دهند که چرا برای رشد و تربیت فکری سلبریتی ها هیچ برنامه و طرحی نداشته اند؟چرا از آنها بیگانه و دور هستند؟محمد عبدالهی

http://t.me/abdollahy

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*