یاداوری یک روز – بازنشر تصاویری از حماسه ۹ دی

علی مطهری یکشنبه هفته گذشته(۲۱/۱۰/۹۳) در صحن علنی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد که “صدا و سیما در ایام ۹ دی بر طبل تفرقه کوبید در حالی که ۹ دی مردم فارغ از اقدامات تفرقه‌افکنانه دو طرف فتنه برای وحدت به خیابان آمدند و اگر این حرکت مردم به گونه‌ای دیگر تفسیر شود این روز یوم‌الله نیست بلکه یوم‌الشیطان است”.

سخن مطهری درباره وحدتِ مردم در راهپیمایی ۹ دی را باید در تصاویر دست‌نوشته‌های آن روز جست‌وجو کرد که حقیقتا گواه بر وحدت مردم است؛ اما وحدت بر سر چه اصول و عقایدی؟

تصاویری که از آن روز باقیست بهترین شاهد و گواه بر حرف و خواسته مردم است؛ عکس‌هایی که اکثرا از سوی «رسانه‌های اصولگرا» منتشر شد نه اصلاح‌طلب! که بررسی همین مسئله نیز قابل تامل و توجه است.

علی مطهری، رئیس‌جمهور سابق را یکی از عناصر فتنه می‌داند و بارها در مواضع مختلف خواستار محاکمه وی شده است؛ هرچند که برخی مواضع دور از انتظار احمدی‌نژاد در تحریک فتنه‌گران بی‌تاثیر نبود اما خواسته مردم در راهپیمایی ۹ دی واضح و روشن بود که به چه افرادی اعتراض دارند و خواستار وحدت علیه چه کسانی هستند.

در ادامه به منظور یادآوری «وحدتِ مردم در ۹ دی» به علی مطهری و دیگر رجل سیاسی همسو با وی برخی از تصاویر این روز بازنشر می‌شود.

انتهای پیام/منبع : فارس نیوز

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*