کمی بیشتر از زندگی دانشجویی در کانادا بدانید

مشاهدات دانشجوی دکترای دانشگاه تورنتو و رایرسون در کانادا به همراه مستندات آن ، در کانادا، دانشگاه رایگان و دولتی وجود ندارد. [دقیقا مثل ایران که بهترین دانشگاه های آن رایگان است]

شهریه ی دانشگاه های ایالت انتاریو برای دانشجوهای بین المللی حدود ۲۰ هزار دلار در سال و برای دانشجویان کانادایی ۱۰ هزار دلار در سال می شود.

پدرها و مادرها موظفند از کوچکی برای آتیه فرزندانشان، پول پس انداز کنند تا فرزندشان بتواند وارد دانشگاه شود. اگر در آمد قیم دانشجو در سال بالای خط فقر کانادایی باشند، یعنی صرفا کاری داشته باشند به دانشجوها وام پرداخت نمی شود. اما کسانی که درآمد خانوارشان زیر خط فقر باشد، درصورتی که وارد دانشگاه بشوند و نمراتشان خوب باشد، دولت به آن ها مبلغی که معادل کمی بیشتر از شهریه ی دانشگاه هست را تا زمانیکه کماکان نمراتشان خوب باشد، وام می دهد. به محض اتمام دوره ی تحصیل بازپس گیری وام شروع می شود.دانش آموزان غالباًنگران این هستند که خانواده نتواند هزینه ی دانشگاه آن ها را پرداخت کند. به همین دلیل از ۱۳،۱۴ سالگی کارهایی که به تخصص علمی نیازی ندارد مانند فروشندگی، چمن زنی، نظافت چی در مترو، کسی که سگ را به پیاده روی میبرد،پرستاری کودک را شروع میکنند تابرای آینده شان پول پس اندازکنند.

دردانشگاه های کانادا،اصلاًچیزی مانند سلف ایران وجود ندارد و من مانده ام آن موقع که عکس غذای سلف دانشگاه های مختلف راکنارغذاهای سلف ایران در شبکه های مجازی دست به دست می کردند،دقیقاًغذای کدام سلف دانشگاه بوده است؟ [بامزه این است که غذای سلف دانشگاه در ایران بد که میشه عده ای تظاهرات راه می اندازند!!]

در نزدیکی کمپس دانشگاه، غذاخوری هایی مثل مک دونالد  شعباتی دارند و با همان نرخ بیرون غذا را به دانشجوها به فروش می رسانند.

جالب است بدانید چه شما از امکانات دانشگاه استفاده کنید چه نه، هزینه ی آن را به صورت اجباری در شهریه پرداخت می کنید. مثلا اینجا ما در دانشگاه تورنتو برای استفاده از جیم دانشگاه، برای یک زمانی که شاید گذرمان بیفتد به انجمن های مختلف، برای دفاتر مشاوره و همه ی اینها باید شهریه ی اجباری در ابتدای سال پرداخت کنیم. و تازه در تابستان هم اجازه ی استفاده جیم یا باشگاه را نداریم، چون شرایط تابستان با بقیه ی سال فرق دارد!

۲۰۲۵ اولین و تنها کانال  تخصصی حقایق فیلتر شده جهان:     http://t.me/kharej2025

لینک شهریه ی دانشگاه تورنتو:             http://www.utsc.utoronto.ca/admissions/tuition-fees

هزینه ای که تحت عنوان Incidental/Ancillary Fees گرفته می شود شامل همان هزینه های اجباری ای است که گفتم:

http://ot.utoronto.ca/current/student-handbook-important-notices/getting-started/tuition

Incidental Fees 2016-2017 for Domestic Students: $1,421.69

۲- Consists of campus and student society fees: mandatory charges for campus organizations and services.

a.) Charges for membership in student societies.  All students are members of various student societies as determined by their program of study and full-time or part-time status, i.e., GSU, GSU-health insurance.

b.) Fees charged to members of a specific college, faculty or program, i.e., OT/PT Students’ Council.

c.) Please note, Athletic Centre fees are not included for the Summer term (i.e. must be purchased separately, directly from the Athletic Centre)

۳- Ancillary Fees 2016-2017 for Domestic Students: $180.00

Charges related to OT Fieldwork badge, Lab Tool Fee, Publications, Mask Fit Testing Fee, and Student System Access Fee

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*