کشف یک اشتباه در قرآن ؟؟؟

متن زیر برای من جالب و شاید شعار گونه باشد . دوست دارم دوستان اهل تحقیق توضیحی اثباتی و یا نفیی ، اگر لازم است ارایه فرمایند :

Ak.taheri: کشف یک اشتباه در قرآن ؟؟؟

تعدا دی از دانشمندان جمع شدند تا با تحقیق در متن قرآن؛ خطا و اشتباهی در آن بیابند و به این ترتیب قرآن را رد کنند

لذا بسیار در متن قرآن و کلمات آن دقت کردند تا اینکه به این آیه رسیدند که در مورد داستان حضرت سلیمان است که وقتی مورچه ای لشکر حضرت سلیمان را میبیند به سایر مورچه ها میگوید:پناه بگیرید تا لشکر سلیمان شما را خرد نکنند (لایحطمنکم)

در حالی که:این کلمه در زبان عربی فقط در مورد خرد شدن شیشه به کار میرود اما مورچه ها آن را درباره ی خود بکار برده اند،پس این اشکالی است که میتوان به متن قرآن گرفت.بعد از آن یک دانشمند استرالیایی در تحقیقات علمی خود کشف کرد که:

بیش از ۷۵ درصد از غشای خارجی بدن مورچه ها را شیشه تشکیل میدهدوبا کشف این معجزه ی قرآن بلافاصله به اسلام ایمان آوردومسلمان شدنش را اعلام نمود.خداوند در سوره "تین" (انجیر) به این میوه قسم خورده است و دانشمندان دین‌پژوه می‌گویند، احتمالاً علت آن است که انجیر یکی از میوه‌های همه چیز تمام است و کلکسیونی از املاح و ویتامین‌ها دارد؛ لذا مورد توجه خاص قرآن قرار گرفته است.اما این سوگند، ویژگی ظریف دیگری هم در بر دارد که موجب مسلمان شدن یک تیم تحقیقاتی ژاپنی شده است.قصه از اینجا شروع شد که یک گروه پژوهشی ژاپنی، در بین مواد خوراکی به دنبال منبع پروتئین خاصی بودند که به میزان کم در مغز انسان و حیوانات تولید می‌شود. این پروتئین، کاهش دهنده کلسترول خون و مسئول تقویت قلب و شجاعت انسان است و باز تولیدش بعد از ۶۰ سالگی تعطیل می‌شود.

ژاپنی‌ها فهمیدند این ماده فقط در انجیر و زیتون موجود است و برای تأمین آن، باید انجیر و زیتون را به نسبت یک به هفت مصرف کرد. یعنی ۷ زیتون و ۱ انجیر

بعد از ارائه این نتیجه یکی از قرآن پژوهان مصری نامه‌ای به این تیم تحقیقاتی می‌نویسد و اعلام می‌کند که در قرآن، خداوند به انجیر و زیتون در کنار هم قسم خورده

نام انجیر فقط یک بار و نام زیتون نیز هفت بار در قرآن آمده است

بنازید به این معجزه جاویدوهمیشه زنده و بیاییم کمتر بگذاریم قرآن در خانه ها خاک بخورد. ما در قبال قرآن مسئولیم و متاسفانه نسبت به این هدیه ی خداوند خیلی کم لطفیم

غربی ها بیشتر قدر این معجزه را می دانند… خواهش میکنم این پیامو تو گروهاتون پخش کنید حیفه کسی بی نصیب بمونه

http://t.me/samtekhoda_3

شاید شما هم از افرادی بودید که به محض خواندن این پیام به افتخار دین آن را انتشار دادید، ولی ۶ ماه از انتشار وسیع این پیام نگذشته بود که تحقیقات علمی دیگری در این باره در اختیار کاربران فضای مجازی قرار گرفت به این شرح که:

مورچه ها از شاخه بندپایان و از رده حشرات هستند، اسکلت داخلی ندارند و بدن آن ها توسط اسکلت خارجی شکل داده شده و محافظت می شود. اسکلت خارجی بندپایان از پلیمرهایی به نام کیتین در زمینه ای از ماده ای سیلک مانند و نوعی پروتئین به نام رزیلین قرار گرفته است. همچنین در اسکلت خارجی برخی از بندپایان ترکیباتی مانند کربنات کلسیم وجود دارد. ترکیبات کلسیمی در سنگ ها، پوسته حلزون و صدف ها و پوسته تخم پرندگان وجود دارد و در اسکلت خارجی هیچ بندپایی شیشه نیست.

به اعتقاد بسیاری از کارشناسان، انتشار وسیع این موارد به اسم اسلام، آیه قرآن، روایات پیامبر و اهل بیت(ع) و پس از مدتی انتشار تکذیبیه های آن در حجمی وسیع تر، در کنار درخواست از کاربران به ارسال آیه های قرآن و روایات ائمه اطهار(ع) و امیدوار نگه داشتن آنها به روی دادن معجزه پس از این ارسال ها، حربه ای است که استکبار برای دور کردن آرام آرام مردم از ارزش ها و مقدسات دینی به کار بسته است.

معصومه خرم کارشناس مذهبی می گوید: دشمنان با ابزارهای فریبنده جدید، بدون توسل به روش های خشن، با انتشار پیام هایی از این دست، باورهای دینی میان مسلمانان را تضعیف می کنند.

کلمه «لایحطمنکم» به معناد لگدمال کردن یا نابود کردن است.

حطم : خراب کردن , ویران کردن , نابود ساختن , تباه کردن , خرد کردن , داغان کردن , شکستن , قطعات شکسته , تصادم , خردشدگی , برخورد , شکست دادن , درهم شکستن , بشدت زدن , منگنه کردن , پرس کردن , ورشکست شدن , درهم کوبیدن

http://www.x-shobhe.com/shobhe/8289.html

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*