ژن های خوب دهه شصتی عضو هیئت مدیره شرکت های زیرمجموعه شستا + اسامی و عکس

اسامی برخی از وابستگان مقام‌های کشور را که در شرکت‌های زیرمجموعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به عنوان عضو هیئت مدیره حضور دارند منتشر شد.

رویکرد امروز  در لیست منتشر شده از سوی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی نام برخی خویشاوندان مقامات به چشم می‌خورد.افشین غریب پور متولد ۱۳۶۸ عضو هیئت مدیره سیمان یاسوج فرزند خداداد غریب پور مدیر عامل شرکت سرمایه گذاری بانک ملی، سید ابراهیم سقایی فومنی عضو هیئت مدیره پتروشیمی غدیر خواهرزاده محمد باقر نوبخت معاون رئیس جمهور، یعقوب موسوی جهان آباد مدیر عامل سیمان یاسوج از بستگان خداداد غریب پور و برادرزاده سید باقر موسوی نماینده مجلس پنجم و ششم در این لیست به چشم می‌خورد.

ابراهیم سقایی فومنی خواهرزاده آقای نوبخت سخنگوی دولت،عضو هیئت مدیره شرکت پتروشیمی غدیر

همچنین طبق لیست منتشره در این برنامه امیر سامان اسفندیاری فرزند فرشاد اسفندیاری معاون نظارت بر شرکت‌های تاپیکو، مهدی راعی عضو هیئت مدیره پتروشیمی امیرکبیر برادر رضا راعی قائم مقام سازمان تامین اجتماعی و محمد ابراهیم راعی متولد ۱۳۶۸ از بستگان رضا راعی قائم مقام سازمان تامین اجتماعی به چشم می خورد که در اردیبهشت ماه سال جاری توسط محمد رضوانی فر مدیرعامل گروه دارویی تامین به عنوان عضو هئیت مدیره شرکت توزیع دارو پخش منصوب شده از دیگر ژن‌های خوب شستا هستند.

محمد ابراهیم راعی متولد ۱۳۶۸ از بستگان رضا راعی قائم مقام سازمان تامین اجتماعی که در اردیبهشت ماه سال جاری توسط محمد رضوانی فر مدیرعامل گروه دارویی تامین به عنوان عضو هئیت مدیره شرکت توزیع دارو پخش منصوب شده است.

محمد علی شفیعی سیف آبادی عضو هیئت مدیره پتروشیمی غدیر داماد غلامحسین نوذری وزیر اسبق نفت، هادی وکیلی عضو هیئت مدیره دوده صنعتی پارس فرزند محمد علی وکیلی نماینده مجلس، سید مصطفی فیض عضو هیئت مدیره شرکت‌های شیمی بافت و سرمایه گذاری صنایع پتروشیمی خواهرزاده محمد خاتمی رئیس جمهور اسبق، سعید اله بداشتی عضو هیئت مدیره کارخانجات پارس الکتریک فرزند آیت الله ابوالحسن الله بداشتی برخی از ژن‌های خوب زیر مجموعه وزارت کار هستند.

سید مصطفی فیض عضو هیئت مدیره شرکت‌های شیمی بافت و سرمایه گذاری صنایع پتروشیمی خواهرزاده محمد خاتمی رئیس جمهور اسبق

سعید الله بداشتی عضو هیئت مدیره کارخانجات پارس الکتریک فرزند آیت الله ابوالحسن الله بداشتی

لیست زیر اسامی وابستگان به مقامات و سیاسیون را که در شرکت‌های زیر مجموعه وزارت کار مشغول هستند مشخص می‌کند. این در حالی است که بهمن ماه سال ۹۶ علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در یک بخشنامه، به سازمان‌ها و نهادهای تابعه این وزارتخانه دستور داد تا از به‌کارگیری منسوبین به افراد سیاسی در سطوح مدیریتی شرکت‌ها و هلدینگ‌های تابعه، خودداری کنند، بخشنامه‌ای که گویا از طرف شستا و صندوق بازنشستگی به آن اهمیت داده نشده است.

منبع لیست خبرگزاری مهر

مدیرعامل شستا: برای انتصابات تحت فشارم

مرتضی لطفی مدیرعمل شستا در مورد لیست هیئت مدیره شرکت ها گفت: ما در حال تعدای از افراد را داریم که مشمول ماده ۲۴۱ قانون تجارت می شوند، به این ترتیب که این افراد همزمان در دو جا عضو هیئت مدیره هستند. البته اکثر این افراد استعفا داده اند و فرآیند جایگزینی آنها در حال انجام است ولی انتخاب آنها و طرح در کمیته انتصابات طول می کشد.وی در ادامه گفت: هیچکدام از این افراد از شرکت دومی که در آن عضو هستند حق عضویت نگرفته اند. بیش از ده نفر از خواهران همکاران را در هیئت مدیره شرکت ها منصوب کردیم.لطفی در مورد عدم دریافت حق عضویت را نقض کرد و گفت: اعضای غیر موظف ماهی یک بار جلسه می گیرند و میزان حق جلسه آنها ماهانه یک تا یک میلیون دویست هزار تومان است. اینکه معاونین ما همزمان در شرکت های زیر مجموعه عضو هیئت مدیره هستند در جهت استفاده از توانمندی آنهاست.مدیرعامل شستا از پاسخ به میزان پاداش دریافتی اعضای هیئت مدیره شرکت ها در آخر سال نیز طفره رفت.دلاوری مجری برنامه پایش در واکنش به این اظهارات مدیرعامل شستا گفت: حداقل حضور در هیئت مدیره شرکت ها رزومه است ، من اصلا باور نمی کنم که کسی در هیئت مدیره یک شرکت شستا فقط بخاطر رضای خدا نشسته باشد . اگر بگوییم کادر سازی نکند، مهره چینی نکند، خواهش می کنم جوری حرف نزنید انگار دارید سر ما منت می گذارید.مدیرعامل شستا در ادامه گفت: قطع به یقین کسی رایگان کاری نمی کند، اصلاحیه جدید اسامی هیئت مدیره شرکت ها را فردا در سایت وزارت کار اعلام می کنیم .

وی در پاسخ به اینکه آیا برای انتصاب کسی تحت فشار بوده اید گفت: بله .بعد از اظهارات مدیرعامل شستا یکی از کارشناسان اظهار نمود: در پتروشیمی جم اعضای هیئت مدیره در سال ۹۶ جمعا ۱۸۶ میلیون تومان پاداش هیئت مدیره گرفتند، به عبارتی هر نفر در هر ماه ۱۵ میلیون تومان بغیر از حق جلسات گرفته است چطور آقای لطفی می گوید افراد بخاطر عضویت در هیئت مدیره پولی دریافت نمی کنند.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*