چرا نصرالله به این صراحت از کمک مالی ایران به حزب الله پرده برداشت؟

واقعیت اینست که حمایت مالی ایران از حزب الله مساله مخفی یا قابل پنهان کردن نبوده و نیست. این واقعیت باید دیر یا زود برای مردم تبیین شود و اگر به درستی بیان شود هیچ دلخوری یا ابهامی در ذهن مردم باقی نخواهد ماند.

شواهد و تحولات یکسال اخیر در منطقه نشان می دهد نصرالله مجبور شده این بار این واقعیت اشکار را به این صراحت و تاکید بیان کند زیرا دولتهای عربی و غربی در یکسال اخیر موجی از تحریمها را بر ضد انبوهی از شرکتها و بانکها و تجار عرب و لبنانی – به اتهام ارتباط با حزب الله و کمک به حزب الله – به راه انداخته اند و حسابهای بانکی آنها را مسدود می کنند تا به ادعای خود ، حزب الله را فلج کنند و جو منفی بر ضد آن ایجاد کنند. یکی از اهدافشان اینست که به بهانه مقابله با حزب الله ، نارضایتی عمومی در میان فعالان اقتصادی عرب و لبنانی و غیره ایجاد کنند و موج "حزب الله هراسی" را تشدید نمایند.

در کنار این اقدامات شایعه می کنند که این تحریمهای فلج کننده بر ضد تجار و فعالان اقتصادی و بانکهای مرتبط با حزب الله موجب فلج شدن حزب الله در عرصه اقتصاد شده و همین امروز و فرداست که مبارزان حزب الله از گرسنگی به ضعف دچار شوند و به دست داعش ذبح شوند!! جالب اینست که دولتهای عربی و غربی نمی توانند یا نمی خواهند جلوی صادرات نفت داعش را بگیرند و شاهرگ حیات اقتصادی داعش را قطع کنند اما برای فلج کردن حزب الله از هیچ اقدامی فروگذار نمی کنند.در واقع طی یکسال اخیر یک جنگ اقتصادی و نیز جنگ روانی سنگین بر ضد حزب الله به راه افتاده که ما در داخل ایران خبری از آن نداریم و اگر برخی از واقعیات تبیین نشود روحیه مجاهدان در معرکه نبرد تضعیف خواهد شد.

اینجابود که سید حسن مجبور شد دو پیام را تلویحاًبه دولتهای عربی و غربی و به مبارزان جان بر کف حزب الله بدهد:

 اولاًما مجاهدان حزب الله ورشکسته نمی شویم زیرا ایران از ما حمایت می کند و به این خاطر از ایران متشکر هستیم. بنابراین کسی دلش را به شکست حزب الله خوش نکند و رزمنده های ما هم هراسی به خود راه ندهند و با دلهای سرشار از امید با داعش نبرد کنند و بدانند که حزب الله به لطف خدا و حمایت دوستانش پابرجا و مقتدر می ماند تا از شرف اسلام و مسلمین دفاع کند. ثانیاًتحریم برخی بانکها و فعالان اقتصادی و بستن حسابهای آنها یا مصادره اموال آنها در کشورهای عربی و غربی به بهانه مبارزه با تروریسم کاری احمقانه است و هیچ ضربه ای  به حزب الله وارد نخواهد کرد زیرا تامین مالی حزب الله از اینها نبوده و نیست بلکه از همان ایرانی است که غربیها سالها او را تحریم کرده بودند و اکنون مجبور شده اند تحریمها را به تدریج کاهش بدهند و راهی برای بازگشت تحریمهای قبلی ندارند زیرا در آن صورت ایرانیها "برجام" خواهند سوزاند.

براي عضويت در كانال "حقايق" لينك زير را كليك كنيد:

https://telegram.me/gonagoon1395

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*