چرا ترامپ به سمت جنجالی کردن فضا می رود؟

آنچه از آمریکا نمی دانستید!هرایرانی اندیشمند باید این مقاله را بخواند:

۱- ترامپ که هنوز یکسال از ریاست جمهوری اش نگذشته به طرزعجیبی درحال جنجالی کردن فضای خبری جهان با تهدید کره شمالی و ایران، خروج از پیمان های بین المللی و مانند آن است. وضعیتی که باید یکباردیگردرباره علت آن عمیق تر تامل کرد.

۲- ترامپ با چند شعاراصلی به ریاست جمهوری رسید: پایین آوردن مالیات از ۳۵ به ۱۵ درصد، تعطیلی سیستم بیمه اوباما و اصلاح بیمه در آمریکا، بازگشت چند تریلیون دلار سرمایه فرار کرده از آمریکا و بازگشت کارخانه های بزرگ آمریکایی که در آمریکای لاتین یا شرق آسیا فعالیت می کنند مثل اپل، محدود کردن چین و بالا بردن رشد اقتصادی آمریکا، کاهش بدهی های دیوانه کننده آمریکا.اماهیچ کدام از این موارد را به هیچ وجه نتوانست دراین یکسال عملی کند. و این برای کسی که وعده ۱۰۰ روزه اجرا آنها را داده بود بسیار سنگین است.

۳-درلینک های منبع با دقت خواهید دید که طبق آخرین نظرسنجی ها توسط موسسات مختلف آمریکایی، محبوبیت ترامپ به شدت در کل آمریکا کاهش یافته است. در برخی ایالت ها علاقه به ترامپ فقط به ۱۱ درصد مردم و در برخی به تنها ۳۰ درصد محدود می شود.

برخی نظرسنجی ها نشان می دهد در تاریخ آمریکا چنین افت علاقه مندی شهروندان به رئیس جمهور سابقه نداشته و حتی جرالد فورد با آن مسائل خودش و نیکسون هم تا این حد افت علاقه نداشته است. و این نظرسنجی ها می گویند که فقط ۶۸ درصد مردم درخواست کرده اند که حساب توییتر ترامپ بسته شود.به نظر می رسد برای اولین بار در تاریخ آمریکا ما با یک فضاسازی برای اقناع داخلی روبرو هستیم که بسیار بسیار مهم است .ترامپ سعی می کند با محدود کردن مهاجرت ها و خط و نشان کشیدن برای ایران و کره شمالی خود را توانمند و بازیگر اصلی صحنه نشان دهد تا اذهان عمومی داخلی آمریکا از تحقق نیافتن وعده هایش و سقوط به مشکلات بیشتر اقتصادی منحرف سازد ( نمایش افزایش لحظه ای بدهی های آمریکا در ادامه می آید)درگذشته همواره آمریکا تلاش می کرد تا با ایجاد حوادثی خاص اذهان عمومی جهان را از مسائل اصلی منحرف گرداند. ولی امروز دنبال راه حلی برای نجات افکارعمومی جامعه آمریکا است. جامعه ای که فقط به علت مشکلات اقتصادی به بی فرهنگی چون ترامپ رای داد و حالا چون شعله ای زیرخاکسترخواهد شد.با توجه به اینکه ترامپ هزاران بار به اوباما به خاطر ادامه اشغال عراق و افغانستان و صرف میلیارد ها دلار، انتقاد می کرد؛ حال قطعا ًنمی تواند به این سادگی جنگ جدیدی به راه بیاندازد.اما به نظر می رسد ایران برگه های برنده زیادی برای به شکست کشاندن این دولت ضعیف و شکننده در آمریکا دارد. برگه های که با کمک برخی شرکای بین المللی خود می تواند آنها را نقد کند.

شما هم درباره حرکت های فعالی که ایران می تواند با این وضعیت عجیب ضعف دشمن اصلی خود در دنیا؛ اجرا نماید تامل کنید و تحلیل های دقیق تان را برای ما بفرستید.

۲۰۲۵ اولین و تنها کانال  تخصصی حقایق فیلتر شده جهان   http://t.me/kharej2025

منابع:http://www.washingtonexaminer.com/trumps-approval-rating-drops-in-all-50-states-dc/article/2637020

http://www.newsweek.com/polls-show-trump-least-popular-president-ever-approval-rating-plunge-basement-658398

http://www.businessinsider.com/poll-trump-approval-rating-unfit-quinnipiac-tweet-twitter-2017-9

https://projects.fivethirtyeight.com/trump-approval-ratings

http://news.gallup.com/interactives/185273/r.aspx?g_source

 

 

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*