پلاکارد طلاب فاجعه است ولی کشتار طلاب فاجعه نیست؟

جنابان آیت الله ها پلاکارد طلاب فاجعه است ولی کشتار طلاب فاجعه نیست؟

چرا سلبریتی‌هایی که به هر بهانه‌ای درباره خشونت سخن میگویند و حتی برای اعدام یک تروریست نیز هشتگ میزنند درباره کشته شدن طلبه بیگناه مشهدی و یتیم شدن ۳ فرزندش خفه خون گرفته‌اند؟خبر تلخ و تکانده بود؛ طلبه ای دیگر٬ بدون جرم وگناهی مورد تعرض قرار گرفته بود.چند روز بعد خون پاک مرحوم تولایی با خون سیدالشهدا درآمیخت و در دل محرم به شهادت رسید.شهادتی مظلومانه و غریبانه در سکوتی مرگ اندود،در پس این حادثه تلخ پرسش هایی بی پاسخ مانده است

۱- این قبیل حمله به طلاب مظلوم و بی پناه که فارغ از هرگونه حفاظتی در دل جامعه روزگار می گذرانند٬ با چه انگیزه ای انجام می شود؟آیا روحانیت تقاص ناکارآمدی روحانی در اداره کشور را پس می دهد؟ یا آنکه مسئله پیچیده تر است و دشمن در پی تقابل سازی مردم با روحانیت است و ناکارآمدی دولت روحانی تنها زمینه را برای این پروژه فراهم کرده است؟

۲-چرا دولتی که چند شعار و پلاکارد را با تفسیری توهمی تحمل نمی کند و طلاب منتقدش را دستبند و چشم بند می زند در این موارد خود را کنار کشیده و بی تفاوت است؟ آیا روحانیت قرار است قربانی روحانی شوند؟

۳-نهادهای امنیتی و قضایی که جای خود دارند اما ازمسئولین حوزوی تعجب می کنیم که عکس العملی ندارند و کاملا عادی با این اتفاق ها برخورد می کنند.جنابان آیت الله ها پلاکارد طلاب فاجعه است ولی کشتار طلاب فاجعه نیست؟به راستی اگر یکی از این حملات متوجه یک آخوند سیلیبریتی یا صاحب منصب شود باز هم همین رویه را شاهد خواهیم بود یا زمین و زمان را بهم می دوزند برای برخورد و چاره جویی؟

۴- برخی تشکل ها و چهره های مدعی مطالبات صنفی روحانیت هم جز سکوت و بی تفاوتی چیزی بروز نداده اند. خون طلاب بر زمین ریخته اما آقایان پرمدعا که پیش تر هم زیر تابوت هیچ شهیدی را نگرفته بودند مبادا که دامن به سیاست آلوده کنند٬ اینبار کارنامه شرم آورتری از خود نشان دادند و ثابت کردند که شعار حمایت از حوزویان و روحانیان٬ واقعیت نداشته و متاسفانه آنان به طلاب نگاهی ابزاری دارند.

پناه بر خدا از اوضاع اسف بار این روزها…. کاش دستی از غیب برآید و کاری بکند…

https://eitaa.com/voinews

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*