پشت پرده اعلام فیلتر واتس اپ ، تانگو و لاین

یک خبر مبهم و مشکوک ناگهان در اینترنت و در خبرگزاریهای معتبر منتشر شد :

با دستور مقام قضایی ۳ نرم افزار پیام رسان لاین، واتس آپ و تانگو فیلتر می‌شود.

اما میدانید که یکی از اهداف جنگ روانی ، انحراف افكار عمومي است . انحراف افکار عمومی به یک خبر جعلی یا بزرگنمایی یک خبر حقیر در جهت کمرنگ کردن اخبار مهم آن زمان !

مثلا شما میبینید اکثر حملات رژیم صهیونیستی در زمانهایی صورت میگیرد که افکار عمومی درگیر مسائلی همچون مسابقات مهم جهانی مانند جام جهانی فوتبال است .

گاهی یک خبر که اصلا واقعیت ندارد را بصورت گسترده در رسانه ها انتشار میدهند تا مردم و خصوصا جوانان درگیر حواشی این خبر و بررسی صحت و سقم آن شوند و از اخبار مهم آن روز غافل بمانند .

یا گاهی هم خبری را که قبلا رخ داده را مجددا تکرار میکنند و روی آن مانور میدهند تا باز به اهدافی که اشاره کردیم برسم .

بابررسی خبر “فیلترینگ واتس اپ ، لاین و تانگو ” براحتی میتوان فهمید که این خبر جهت نیل به یک جنگ روانی بازنشر داده شده بود و متاسفانه خبرگزاریها همسو نیز غفلت کرده و این خبر مبهم و مشکوک را منتشر ساختند . هرچند ممکن است این فیلترینگ صورت گیرد . اما چرا به یکباره و بعد از این همه تاخیر !؟

یادتان هست که زمان بازی استقلال و پرسپولیس چگونه به یکباره تغییر کرد !؟؟ این مسابقه را دقیقا همزمان با مذاکرات مهم هسته ای قرار دادند ! چرا ؟

آیا نمیتوان گفت که این یک اقدام برای انرحاف افکار عمومی از جزئیات مذارکات هسته ای بود ؟

بنظر میرسد انتشار خبر ” فیلترینگ واتس اپ و تانگو و لاین” برای کاهش اثر خبری ” سخنان مهم رهبر انقلاب در قم ” طراحی شده بود .

این احتمال وقتی قوت گرفت که عملا بعد از گذشت ۲۴ ساعت هنوز از صحت و سقم این خبر اطلاعی دردست نیست و واتس اپ و لاین و تانگو همچنان بدون فیلتر به کار خود ادامه میدهند ! یعنی یک خبر جعلی ( که البته قبلا هم این فیلترینگ تصویب شده بود) را نشر دادند تا ذهن و افکار مردم و خصوصا جوانان به سمت این موضوع منحرف شود . جالب است بدانید که این خبر ابتدا توسط ایرنا منتشر شد و سپس در خبرگزاریهای دیگر قرار گرفت !

اما چرا ممکن است عده ای تلاش کنند سخنان رهبر انقلاب ، در کانون توجه مردم قرار نگیرد ؟

اگر به سخنان بسیار مهم رهبری در قم گوش کنید ( که توصیه میکنم این سخنرانی را حتما گوش کنید) خواهید دید که ایشان به بسیاری از سخنان نسنجیده دلتمردان در این چندهفته گذشته پاسخ دادند و بسیاری از مسائلی که در جلسات خصوصی به مسئولاین تذکر داده بودند را بصورت عمومی تکرار کردند تا شاید گوشزدی باشد به مردم و مسئولین .

وقتی به محورهای سخنان رهبری توجه میکنیم براحتی میتوانیم این موضوع را درک کنیم .

درهرصورت امیدواریم مردم و جوانان انقلابی در چنین مواردی متوجه جنگ روانی اینچنینی باشند و نگذارند افکار وذهن مردم تحت تاثیر مواردی اینچنینی منحرف گردد و در جهت خنثی سازی این حملات در فضای مجازی تلاش کنند .

مطالب توصیه شده :

یک مطلب نسبتا کامل درمورد جنگ روانی

* بیانات مهم رهبر انقلاب در دیدار مردم قم + دانلود صوت

 

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*