پاسخ به چند شبهه در مورد مقام معظم رهبری

در گروههای اجتماعی شبهاتی توسط افرادی مطرح میشود که لازم است به آنها پاسخ داده شود :

به بعضی ا انها به اختصار میپردازم :

۱٫ شما بر چه اساس و روایت و آیه ای بیان کردید:
مرد میتواند به حد علی بن ابیطالب علیه السلام برسد
و زن میتواند به حد فاطمه ی زهرا علیهاالسلام
برسد؟؟؟؟
http://farsi.khamenei.ir/speech-content?id=7284

پاسخ :

اولا متن تقطیع شده است و متن کاملش بصورت زیر است:

در اسلام، برای فعّالیت زنان، سه عرصه معیّن شده است. اوّل، عرصه‌ی تکامل و رشد معنوی خودِ زن است. زن و مرد در این بخش، هیچ تفاوتی در میدان رشد و تکامل معنوی ندارند. یعنی مرد میتواند به عالیترین مقامات از لحاظ معنوی برسد؛ زن هم میتواند به بالاترین مقامات از لحاظ معنوی برسد. مرد میتواند به حدّ علی بن‌ابیطالب علیه‌السّلام برسد و زن میتواند به حدّ فاطمه‌ی زهرا سلام‌اللَّه‌علیها برسد.

اینکه کسی نمیتواند به حد علی  ع و زهرا س برسد حرف افرادیست که مقام این معصومین را تا خدا بالا برده اند.خداوند درقران در سوره کهف به پیغمبر  ص که اشرف پیامبران و‌معصومین است میفرماید.بگو من(محمد) مانند شما انسانم و فقط تفاوت من با شما اینستکه برمن وحی میشود.لذا معصومین انسانهایی مانند ماهستند اما برای رسیدن به مقامات عالیه تلاش و جهد کرده اند.اگر کسی از کودکی مانند آنها تلاش کند به حد انها میرسد(اما نه بالاتر) .اما افرادی افراطی وقتی مقام معصومین را تاخدا بالا میبرند دیگر این حرف برایشان قابل قبول نیست و بر این حرف رهبری و دیگر علما خرده میگیرند!
۲-شما بر چه اساس و مبنایی بیان کردید:

ما نخواستیم فقط پرچم شیعه را بلند کنیم -میتوانستیم اما نخواستیم !!؟؟؟؟؟
((میتوانستید و نخواستید اگر اینکار را میکردید چه میشد؟؟؟))

http://farsi.khamenei.ir/others-note?id=22076

 

پاسخ:

این متن نیز تقطیع شده و ناقص ذکر شده . خود رهبری در ادامه همین سخنانش جواب موضوع را میدهد :

«از همان ابتدای انقلاب، ما نخواستیم فقط پرچمِ شیعه را بلند کنیم، ما پرچم اسلام را بلند کردیم تا همه دورِ هم جمع شوند. امروز کتاب‌های ضدِ شیعه، تحریفِ تاریخِ شیعه، زیاد چاپ می‌شود، نه مثلِ قدیم‌ها و آن چاپ‌های بدِ پاکستانی. در شکل‌های نو و جذاب. ما هم می‌توانیم جواب‌شان را بدهیم. توانش را هم داریم. اما این کار را صلاح نمی‌ دانیم، این کار را نمی‌کنیم. در جوانی که در مسجد بینِ مغرب و عشا منبر می‌رفتم، کارم این بود که معارفِ عمیقِ اسلامی را منتقل کنم. از همان زمان تأکید داشتم بر وحدت. البته خیلی‌ها مرا متهم می‌کردند به سنی‌گری، اما من می‌گفتم که فرصتِ جواب دادن به این‌ها را ندارم.»

مشخص است:منظور اینستکه ما هدفمان اسلام است و نه فقط  تشیع.اگر میخواستیم میتوانستیم فقط پرچم تشیع رابالا ببریم که دراینصورت در مقابل دشمنان مشترک شیعه و سنی تنها میماندیم. ما تعصبی نیستیم هدف اول ما اسلام و دردرجات بعدی تشیع است.اتفاقا امام خمینی ره هم همیشه تاکید براسلام داشت و تشیع خالی .
۳-بنا به چه روایتی اظهار داشتید:
من با برهنه شدن عزادران برای سینه زنی به هیچ وجه موافق نیستم ، نه تنها قلبا بلکه زبانا هم گفتم که اینکار درست نیست!!!

آیا مراجع ما اشتباه میکردند؟؟
http://dornews.com/NewsDetails.aspx?News=2095656

پاسخ :

یک چیزی در فقه داریم بنام مقتضیات زمان.وقتی امروز بخاطر دراوردن لباس درهیتها آبروی شیعه درخطر است چه لزومی به این کار است؟ ضمنا رهبری فتوا نداده بلکه گفته اند قلبا راضی نیست.مثللا علی ع میفرماید:خوش ندارم به زنان جوان سلام کنم.ایا این معنایش اینستکه نباید به زنان جوان سلام کرد واین حرام است؟؟؟
نه.بلکه در این کلام حکمتی و مکروهی نهفته هست که با توجه به شرایط میتواند متفاوت باشد . در ضمن در هیچ تاریخ مدونی نداریم که یک مرجع خود چنین کاری کرده باشد مگر در نهایت عمامه از سر برداشته باشد و بس. در آوردن لباس مخصوصا اگر در انظار عمومی باشد یا دوربین کاملا وجه منفی پیدا می کند و برای شیعه در حال حاضر مناسب نیست.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*