پاسخ به چند شبهه درمورد مقام معظم رهبری-۲

همانطور که در مطلب قبلی گفتیم در گروههای اجتماعی شبهاتی توسط افرادی مطرح میشود که لازم است به آنها پاسخ داده شود :

در ادامه به پاسخ چند شبهه دیگر ميپردازيم:

سوال ۹ : باتوجه به روايت امام صادق عليه السلام مبني بر اينکه نگاه به شطرنج حرام است و اگر ديديد يزيد را لعنت کنيد.و روايت ديگري که گناه نگاه کردن به شطرنج همانند نگاه کردن به فرج (عورت) مادرت است.بر چه مبنايي فتوا داديد:
اگر شطرنج در حال حاضر از آلات قمار نباشد اشکالي ندارد
(استفتاءات رهبري)

پاسخ :

ابتدا به پاسخ مشابه  امام خميني به يک استفتاء اشاره ميکنيم :
“… بازى با شطرنج در صورتى كه از آلت قمار بودن بكلى خارج شده باشد، بايد عرض كنم كه شما مراجعه كنيد به كتاب جامع المدارك مرحوم آيت اللَّه آقاى حاج سيد احمد خونسارى كه بازى با شطرنج را بدون رهن جايز مى‏داند و در تمام ادله خدشه ميكند، در صورتى كه مقام احتياط و تقواى ايشان و نيز مقام علميت و دقت نظرشان معلوم است”
خيلي از مراجع ديگر نيز همين فتوا را داده اند . اگر شما براي مسائل فقهي بخواهيد خودتان به يک يا دو روايت بسنده کنيد و نتيجه اش را عمل کنيد که نميشود . اصلا مراجعه به مرجع تقليد براي چنين مواردي هست .

نظر آیت الله مکارم شیرازی:
آیا بازى با شطرنج در عصر حاضر اشکال دارد؟
اگر شطرنج در عرف عام از آلات قمار محسوب شود بازى با آن حرام است و اگر از حالت قمار خارج و جزء ورزشهاى فکرى در آمده باشد اشکالى ندارد.
ضمن اينکه روايتهاي زيادي هم داريم که بعضا جعل شده اند و يا سند درست و حسابي ندارند . مثلا همين حديث ” فقر اگر وارد خانه اي شد ، ايمان از پنجره بيرون ميرود ” . اين حديث که خيلي هم به آن استناد ميشود اساسا داراي سند صحيحي نيست و نميشود به آن استناد کرد و حتي در تعارض با ديگر روايات و آموزه هاي قرآن کريم است.

سوال۱۰: با توجه به قرآن کريم که ميفرمايد:
ولا تسبوالذين يدعون من دون الله
چرا به آمريکا و انگليس و نمادهاي آنها توهين ميکنيد.وجان شيعيان را در خطر مي اندازيد؟؟
چنانچه الان با اين تحريم کمر مردم شکسته شد

پاسخ :
اميدوارم برداشتهاي شما از همه آيات فراني اينطور نباشد؛
ايه را بايد تا آخر ذکر ميکرديد.
ترجمه کل ايه از  آيت الله مکارم شيراري:
( به معبود ) کساني که غير خدا را مي خوانند دشنام ندهيد ، مبادا آنها ( نيز ) از روي ( ظلم و ) جهل ، خدا را دشنام دهند! اينچنين براي هر امّتي عملشان را زينت داديم سپس بازگشت همه آنان به سوي پروردگارشان است و آنها را از آنچه عمل مي کردند ، آگاه مي سازد ( و پاداش و کيفر مي دهد ) .
اين آيه اشاره دارد به دشنام به خدايان نه دشنام به خود کفار.
ضمنا اشاره دارد به اينکه ممکن است افرادي عامي ازروي کم‌اطلاعي چنين کنند که اين موضوع درباره سردمداران طاغوت امروز صادق نيست. اين موضوع درمورد کفاري که علنا عناد و دشمني خود عليه شيعه و سني را عملي کرده اند صدق نمي کند .مگر خود پيغمبر در ۷۲ جنگ شرکت نکردند ! ما به آمريکا و صيهونيست و انگليس بعنوان شيطان‌واقعي جهان لعن ميفرستيم همانطور که درقرآن شيطان لعن شده است.از طرفي مسلم است‌که لعن ما چه باشد چه نباشد آمريکا و اسراييل تحريمها را کم نمي کنند.سياستهاي لبخند و تعامل دولت يازدهم در دوسال اخير شاهدي بر اين مدعاست.توطئه کاهش قيمت نفت دقيقا پس از لبخندهاي ما به کفار صورت‌گرفت.  آيا انها از دشمني خود کاستند يا بر انها افزودند .آيه “رحما بينهم‌و اشدا علي الکفار” يادتان نرود .

اين افرادي که از آيات به نفع خود استفاده مي کنند يا جاهلند که خدا هدايتشون کنه ولي اگر مريضند و قابل هدايت نيستند خدا هر چه سريع تر نابودشون کنه

آيه فوق اشاره به کفار و مشرکين غير حربي است نه آمريکا و اسرائيل که دشمن بروز و آشکار مسلمانان هستند

روزي نيست که مسلماني توسط اين ها کشته نشود،آيا اين قُتِلَ هايي که در قرآن داريم فقط مختص گذشته بوده؟

اگر گفته مي شود که به اسم ، برخي افراد رو لعن نکنيد چون اين مسئله داخل جامعه اسلاميست و انها در بين اکثر مسلمين داراي احترام هستند . اتفاقا از هيمن آيه ميتوان استناد کرد که لعن علني خلفاي اهل سنت خلاف دستور قرآن است . اما ماهواره هاي متعلق به اسلام آمريکايي مانند فرقه شيرازيها تمام هم و غمشان سب و لعن عايشه و خلفاي مورد احترام اهل سنت است تا بتوانند بين شيعه و سني اختلاف افکني کنند و جالب اينجاست که همين آقايان در برابر جنايات داعش و اسرائيل و آمريکا و انگليس ساکت مطلقند و اکثرا هم خودشان در همان کشورهاي طاغوتي ساکنند !
سوال : با توجه به اينکه اقرار کرديد به يکي از صدها اشتباهاتتان.

ما چه طور به شما اطمينان کنيم که مابقي سخنان و فتاوا و حکمتان اشتباه نيست؟؟آيا کسي که علنا اشتباه کند ميتوان پشت سر او نماز خواند؟؟

جلوگيري از کثرت جمعيت شيعيان مساوي است با کشتن هزاران بچه شيعه و…

بيانات رهبري:
من همين جا در داخل پرانتز عرض کنم.يکي از
خطاهايي که خود ما کرديم -بنده خودم هم در اين خطا سهيمم-اين مسءله ي تحديد نسل از اواسط دهه ي ۷۰ به اين طرف بايد متوقف ميشد
(شعار:زندگي بهتر=فرزند کمتر)
البته اولي که سياست تحديد نسل اتخاذ شد،خوب بود،لازم بود،ليکن از اواسط دهه ي هفتاد بايد متوقف ميشد.اين را متوقف نکرديم.اين اشتباه بود.عرض کردم!مسوولين کشور در اين اشتباه سهيمند ،بنده ي حقير هم در اين اشتباه سهيمم.اين را خداي متعال و تاريخ بايد بر ما ببخش.

پاسخ :
ولي فقيه معصوم نيست و اشتباه ميکند .کسي مدعي نيست که ولي فقيه صددرصد درست ميگيد.شما اگر يک ميکروسکوپ خيلي قوي هم داشته باشيد باز روي آن‌نوشته که مقداري هرچند بسيار کم خطا دارد. ايا چون اندکي خطا دارد ديگر از ان استفاده نمي‌کنيد؟
ولي فقيه مانند آن ميکروسکوپ است اگر هم اشتباه کند از اشتباه ما و ديگران صدهابرابر کمتر است. شما درسوالتان هنوز به جواب نرسيده ايد نتيجه گيري کرده ايد و گفته ايد “صدها اشتباه” !!!کاش مواردي از آن صدها اشتباه که به آن اشاره کرده ايد را بيان ميکرديد .
نکته ديگر اينکه گاهي بعضي اشتباهات ناخواسته است.مثلا ايا پيامبر در جنگ احد اشتباه کرد؟خير! بلکه باتوجه به شرايط موجود و ياران و مسوولين وقت، آن تصميمي که ميشد را نگرفتند.مضافا مگر اتخاذ سياست کاهش جمعيت فقط دردست رهبري بود ! خيلي اوقات رهبري بر پايه مشاوره با متخصصان و کارشناسان موضوع تصميم ميگريد. آنچيز که مسلم است درقضيه کاهش جمعيت رهبري آن بخش از اشتباه را متوجه خود ميدانند که چرا بطور جدي تذکر نداند و جلوي اين تصميم و عمل مسئولين را نگرفتند .
شما يک فقيه يا عالم در جهان از نظر شجاعت و‌ندبير معرفي کنيد که به پاي آقاي خامنه اي برسد!» حتي سيدحسن‌نصرالله هم خودرا سرباز رهبر ما ميداند

و جالب اينجاست که مخالفين آيت الله خامنه اي همگي از معاندين اسلام هستند و يا از مروجان اسلام آمريکايي ميباشند .اين خود دليل ديگري بر تاثيرگذاري ملت ايران و برحق بوبري اين ملت است و لازم است تا پاي جان زير بيرق ان چهره نوراني بايستيم .

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*