پاسخ به شبهات و شایعات

متن شایعه:«شب اول ماه شعبان؛ قران باز کن به سوره نور. و مبلغی پول لای قران میزاری. هرچقدر که در توانت بود. دوتا اسکناس ؛ یکی به نیت صدقه؛ یکی هم به نیت رزق و روزی و ایه ۳۵ تا ۳۸ سوره نور ۳ مرتبه بخون. وپولها رو تو همون صفحه قران بگذار. و فردا صبح که از خواب بیدار شدی قران باز کن و اون اسکناسی که به عنوان صدقه گذاشته بودی و رو به فقیر بده و اون یکی که به نیت رزق و روزی گذاشتی تو کیف پولیت بگذار. ورزقی کثیر در این ماه شاملت میشود. این متن برای بقیه دوستان هم بفرست تا همه از این برکت الهی بهرمند شوند. ومن الله التوفیق»

پاسخ شایعه :

۱-ادعای متن شایعه مبنی بر افزایش رزق و روزی پس از انجام اعمال ذکر شده، کذب است و در هیچ منبعی یافت نمی شود.

۲-تنهاعمل منتسب به شب اول ماه شعبان که در مفاتیح الجنان  به نقل از کتاب اقبال ذکر شده است، خواندن دوازده ركعت نماز كه در هر ركعت يك مرتبه سوره «حمد» و يازده مرتبه سوره «توحید» خوانده میشود، می باشد.

http://url.faranama.co/M23g4

http://url.faranama.co/lcbX5

۳-درهیچ یک از تفاسیر قرآنی نیز برای آیات ۳۵ تا ۳۸ سوره نور، اشاره ای به ادعاهای متن شایعه نگردیده است.

http://url.faranama.co/OAmBf

زنجیره ای که سعی دارند شما قطع کننده آن نباشید، زنجیره رسیدن به معجزه نیست. بلکه زنجیره ای است که سعی دارد با توسل به باورهای خرافی، در نهایت مخاطبان خود را سرخورده سازد. پس بیایید با تامل و بررسی و مراجعه به مراجع مستند و مطمئن، اشاعه دهنده آنچه واقعی نیست نباشیم و با شک کردن به نیتِ به ظاهر خیرِ سازندگان و انتشاردهندگانِ اینگونه پیام ها و پست ها در فضاهای مجازی، با حفظ هوشیاری و بی اعتنایی به پیام هایی از این دست، به خود یادآور شویم که بجای تکیه بر شانس و معجزه های واهی به دنبال سعی و تلاش در رسیدن به اهداف خود در زندگی باشیم.

نشر این پیام صدقه جاریه است.

نشر مطلب با ذکر منبع بلامانع و نشانه پایبندی به اخلاق اسلامی است

قرارگاه پاسخ به شبهات و شایعات:

http://t.me/GhararGahShayeat

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*