وارونه دیدن هم حدی دارد

توضیحی درباره صف کتابخانه آلمان: وارونه دیدن هم حدی دارد!

پرده اول: کلیپی در تلگرام ازصف طولانی کتابخانه درآلمان منتشرشد.که زیرآن نوشته شده بودوعلت پیشرفت آلمان اینه و پیشرفت حقشونه!!  

پرده دوم: این کلیپ مربوط به دانشگاه آخن و ایام امتحانات آخر ترم است که دانشجویان از صبح برای اینکه جا پیدا کنند جلوی کتابخانه صف می کشند.(جای بعضی ها خالی که در تلویزیون گفتند ما ازوقتی آمدیم اینجا همش صف بود؛ اونجا که بودیم صفی نبود)

پرده سوم: باچند سرچ ساده معلوم شد که کمبود امکانات در دانشگاه های اصلی آلمان به یک بحران تبدیل شده است.

تعداد صندلی های کتابخانه در دانشگاه های آخن، هالن ویتنبرگ و بامبرگ و…به عنوان مهمترین دانشگاه های آلمان به حدی کم است  که برخی ازدانشگاه ها نزدیک امتحانات ازدانشجویان می خواهند که از سلف سرویس به جای کتابخانه استفاده کنند وباوجود وعده مسوولین هیچ توسعه ای در این دانشگاه ها رخ نداده است.کمبودجا فقط مختص به کتابخانه نیست بلکه همانطورکه درلینک منبع وعکس زیرمی بینید، دانشجویان درکلاس های درس مجبورهستند روی زمین بنشینندوبارها همین امرباعث ازدست دادن کلاس می شود.

دراین دانشگاه ها که بسیار بیش از ظرفیت خود دانشجو قبول می کنند سمینارها و اجلاس ها نیز با قرعه کشی برگزار می گردد و خودش رقابتی نفس گیر دارد دربرخی موارد یکی از عوامل مهم شلوغی کتابخانه در دانشگاه های اروپا گران بودن کتاب و عدم امکان تهیه آن است که مجبورمی شوند به جای آرامش داخل اتاق یا خانه که همه ما تجربه کرده ایم،این سختی ها را تحمل  کنند.

پرده آخر: همانطور که دربالا ملاحظه می کنید، چند ماه قبل عکس هایی که آبروی چین را برده بود را در تلگرام به عنوان افتخار چین منتشر کردند و حالا نوبت آلمان و فردا نوبت کشوری دیگر….چراما باید امتیازات خودمان را به بدترین نحو نگاه کنیم و نارسایی های آنها را به بهترین شکل توجیه کنیم؟! چرا اگر رئیس جمهور ما با مردم عکس بگیرد نشان پوپولیستی است ولی اگر نخست وزیر کانادا با یک چهره کاملا مضطرب با مردم عکس بگیرد نشان از فرهنگ از بالا می شود….چطور با ما اینطور کرده اند؟ شاید باید ذهن خود را یکبار هم که شده خانه تکانی کنیم و دوباره ببینیم این نگاه را چه کسانی در ذهن ما نهادینه کردند…..

منابعhttps://goo.gl/zJ38Lf

https://goo.gl/di27hK

https://goo.gl/6oWDPd

https://goo.gl/aotjdn

https://goo.gl/FmzRNf

https://goo.gl/F6HKzK

https://www.reddit.com/r/IAmA/comments/2lvflp/college_in_germany_is_utterly_free_it_should_also/

http://www.alamy.com/stock-photo-students-sit-in-the-auditorium-maximum-of-the-university-of-trier-54467444.html

۲۰۲۵ اولین و تنها کانال  تخصصی حقایق فیلتر شده جهان:   http://t.me/kharej2025

 

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*