نیروگاههای خورشیدی یک رآکتور هسته‌ای طبیعی است

در این کشور هرجا دستاورد و پیشرفتی میبینید محصول تلاش بی منت جوانان مومن انقلابی است و نشانی از تفکر ما نمی توانیم لیبرالی نیست و هر جا عقب ماندگی است حضور پررنگ لیبرال ها دیده می شودخورشید به‌عنوان یک رآکتور هسته‌ای طبیعی، بسته‌های کوچکی از انرژی به نام فوتون را آزاد می‌کند. فوتون‌ها در مدت‌زمان تقریبی ۸/۵ دقیقه فاصله‌ی ۱۵۰ میلیون کیلومتری خورشید تا زمین را طی می‌کنند.این ذرات برای تولید انرژی خورشیدی سالانه و برآورده ساختن نیازهای انرژی جهانی کافی هستند.شرایط جغرافیایی کشورمان فرصتی برای استفاده از این انرژی می باشد.

ظرفیت استفاده از انرژی خورشید در ایران

ایران باوجود ۳۰۰ روز آفتابی از مجموع ۳۶۵ روز سال در بیش از دوسوم مساحت خود و متوسط تابش ۴/۵ تا ۵/۵ کیلووات ساعت بر مترمربع در روز یکی از کشورهای با پتانسیل بالا درزمینه‌ی انرژی خورشیدی است.طبق مطالعاتی که مرکز هوافضای آلمان (DLR) انجام داده، در مساحتی بیش از ۲۰۰۰ کیلومترمربع، امکان نصب بیش از ۶۰ هزار مگاوات نیروگاه حرارتی خورشیدی وجود دارد.اما بیش از ۹۵ درصد برق مصرفی کشور در نیروگاههای حرارتی و با استفاده از منابع فسیلی تولید می شود که در رتبه_ششم جهان در تولید برق از گازطبیعی قرار داریم، و نیروگاههای برقآبی در رتبه بعدی تولید برق غیرفسیلی کشور قرار دارد.

کاربرد:فناوری خورشیدی به صورت صنعتی، تجاری و مسکونی قابل استفاده هست مانند:حمل ونقل،تولید برق،تصفیه آب،کشاورزی،آشپزخانه، معماری و….

جایگاه ایران در استفاده از نیروگاههای خورشیدی:در سال ۲۰۱۰ نیروگاه سیکل ترکیبی خورشیدی یزد به‌عنوان هشتمین نیروگاه بزرگ خورشیدی جهان شناخته شده است،اولین بار بود که نیروگاهی از ترکیب انرژی خورشید و گاز طبیعی در جهان استفاده می‌کرد. این نیروگاه با دانش متخصصان ایرانی ساخته شده است.ایران در بخش نصب نیروگاههای تولید برق در مجموع با ظرفیت ۷۵ هزار مگاوات، رتبه چهاردهم جهان را دارد.

شما هم بدون سانسوری شوید      http://eitaa.com/joinchat/404946944Ceab6f2b794

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*