نکات درس آموز از رفتار رهبر انقلاب با یک منتقد

حمید رسایی: رهبر معظم انقلاب، در ابتدای درس خارج شان با اشاره به انتقاد یکی از طلاب نسبت به استثنا شدن برخی از مدیران با استناد به مجوز ولی فقیه، به محاسن قانون منع بکارگیری بازنشستگی اشاره کردنذ که حاوی نکات درس آموزی بود:

۱. رهبر انقلاب انتقاد خصوصی یا در جمع محدود چند طلبه را به شکل علنی و در برابر دوربین ها و رسانه ها مطرح می کنند. حتی در بیان روایت این مواجه، تغییری ایجاد نمی کنند بلکه تاکید می کنند که این انتقاد با اوقات تلخی و بلند کردن صدای منتقد همراه بوده است.

۲. این انتقاد همراه با اوقات تلخی و صدای بلند را دلسوزانه و از سر خیرخواهی می بینند نه از باب تشویش اذهان عمومی و توهین به یک مقام مسئول.

۳. به دلیل اینکه در جمع محدود به طلبه معترض یادآوری کرده اند که انتقادش را درست مطرح کند و به او با تندی گفته اند که “چرا داد می زنید” در پشت تریبون عمومی از طلبه منتقد عذرخواهی می کنند.

۴. چون انتقاد مطرح شده، جنبه عمومی پیدا کرده و این انتقاد متوجه رهبر انقلاب است که چرا با درخواست استثنا شدن برخی بازنشسته ها موافقت کرده اند، به صورت علنی و عمومی به آن پاسخ می دهند. از نکات مثبت قانون حمایت می کنند و نسبت به بخش های مبهم و مشکل دار آن به مجلس پیشنهاد اصلاح می دهند.

۵. جایگاه ولی فقیه را یادآوری می کنند که در بن بست های اداری و ساختاری، به کمک مدیران کشور می آید و در چارچوبی که برگرفته از شناخت فردی رهبری نسبت به موضوعات و یا بر اساس اعتماد به مدیران عالی کشور است، از بن بست های بوجود آمده عبور می کنند.   کانال حمید رسایی     http://Eitaa.com/rasaee

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*