نقطه مشترک

با بررسی دهها کانال و گروه تلگرامی و صدها مطلب، مقاله و تحلیل طی روزهای گذشته در مخالفت با فیلترینگ تلگرام؛ این جمع بندی قطعی به دست می آید که به طور غیرقابل باوری، آمدنیوز، فتنه، ضدانقلاب خارج و داخل، اصلاحات، اعتدال و بهاری ها به یک نقطه مشترک، یعنی مخالفت بافیلترینگ تلگرام وجایگزینی پیام رسان های داخلی دست یافته اند.چند نکته و سوال حائزتوجه است:

۱. فارغ ازضرورت های کارشناسی وابعاد اجتماعی، سیاسی، فرهنگی، اقتصادی و امنیتی در فعال سازی یک پیام رسان داخلی  ملی، سوال این جاست چه ملاحظه یا خطر مشترکی وجود دارد که همه این طیف ها و جریانات را از فیلترینگ تلگرام نگران کرده و به نقطه اشتراک مخالفت با آن رسانده است؟

 ۲. عمده ترین دلایل مخالفت ها به دو بهانه است:

الف. به خطرافتادن آزادی بیان                 ب. بهره برداری ازاطلاعات کاربران

۳. حال این سوال مطرح است که چگونه طیف مزبور، هیچ مانع و نگرانی ازاینکه اطلاعات کاربران دراختیارسرویس های اطلاعاتی بیگانه و کشورهای خارجی قرار بگیرد، ندارد اما این اطلاعات برای داخل کشورنگران کننده است؟

۴. در بحث آزادی بیان نیز مگر قرار است اقدام خاصی علیه امنیت ملی کشور و یا القائات و دروغ پراکنی های هدفمندی صورت پذیرد که امکان آن در پیام رسان های خارجی وجود دارد اما پیام رسان های داخلی مانع آن خواهند بود؟

 ۵. از این رو، حتی با وجود عدم اطلاع از پاسخ این سوالات و چرائی این مخالفت ها، اصل این نقطه اشتراک، هم خطری علیه نظام و هم بشدت سوال برانگیز است و خود دلیلی محکم بر ضرورت راه اندازی هر چه سریع تر پیام رسان های داخلی است.

عضو کانال تبیین شوید:http://t.me/tabyin12

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*