نامه یک زن آمریکایی به زنان ایران

من وندی شلیت اهل آمریکا هستم.

در سال ۱۹۷۵ به دنیا آمدم و همه گونه مشکلات زنان را درک کرده‌ام،ازبی‌اشتهایی عصبی تاتجاوز توسط دوست پسر ، از عدم امنیت محض در خیابان‌ها تا مزاحمت‌های وقت و بی‌وقت در اماکن عمومی،ازدختران نوجوانی که به گونه‌ای اسف‌بار خود را باردارمی‌یابند تا زنان سی- چهل ساله‌ای که نومیدانه با مشکل عدم باروری مواجه هستند.

تنها می‌توانم بگویم که این  فرهنگ با زنان مهربان نبوده است ،من خانم مسیح علی نژاد که به تازگی به آمریکا آمده را نمی‌شناسم و او را درک نمی‌کنم.من او را در یک برنامه تلویزیونی دیدم که خطاب به مردم ایران می‌گفت این‌جا نهایت امنیت و آزادی است.من او را دیدم که با یک دوربین در خیابان‌های آمریکا راه می‌رفت وزنان ایرانی را تشویق به ترک #حجاب و شبیه شدن به زنان آمریکایی می‌کرد.او را نمی‌شناسم و نمی‌دانم در چه شرایطی قرار گرفته که این کار را انجام می‌دهد. اما این را می‌دانم که او یا آمریکا را نمی‌شناسد یا می‌خواهد از زنان کشورش انتقام بگیرد،ره آورد فرهنگ ما با زنان در آمریکا این بوده که طبق آمار ۴۱ درصد زنان ۱۶ تا ۳۰ ساله از این‌که موردتجاوز قرار بگیرند ، همیشه نگرانند.بیش از ۱۱ درصد از زنان ما معتقدند که به هر حال یک روزی از سال مورد تجاوز قرارخواهند گرفت.شاید خانم علی‌نژاد ایرانی، فردی باشد که از این موضوع لذت می‌برد ولی اکثریت زنان آمریکایی مثل او نیستند. درکشور ما ۴ درصد از زنان از آژیرهای هشداردهنده تجاوزجنسی استفاده می‌کنند و ۷ درصد از زنان ، کلاس‌های دفاع از خود را دیده‌اند.

این را هم بد نیست بدانید که در ایالت نیوجرسی هزاران دلار از بودجه دولتی صرف رساندن پیام حفظ خویشتن داری به جوانان در کلاس‌های آموزشی سراسر کشور شده است.

یعنی میلیون‌ها دلار در اختیار مؤسسات مذهبی آمریکا قرار گرفته تا با آموزش‌های خود ، از دختران نوجوان تعهد بگیرند که عفت وپاکدامنی خود را حفظ کنند.

برای من تعجبی ندارد که می‌بینم دولت آمریکا عکس این کار را می‌خواهد با مردم ایران انجام دهد یعنی میلیون‌ها دلار خرج می‌کند تا زنان وجوانان ایران خویشتن‌داری را رها کنند اما تعجب من آن‌جاست که زنانی از ایران حاضرند به کشور خود در راه اهداف یک دولت دیگرخیانت کنند.

در آمریکا ما برای این افراد احترام قائل نیستیم.به نظر من این افراد تفاوتی با ربات ندارند

بیداری ملت    http://t.me/bidariymelat

سروش     http://sapp.ir/bidariymelat

ایتا      https://eitaa.com/bidari

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*