منتظر ظهور

یه نظر کلی هست که میگه این کارا وظیفه رهبری نیست

وظیفه ی دولت هاست،درست رهبری قدرت تمام است اما اگر رهبری در کار دولت ها دخالت کند چه فرقی با شاه دارد؟میگن حرف،حرف رهبراست ورییس جمهوراختیاری نداردوآقاهرکاری بخوهد میکند.خب اگراینکارهاروکه رهبری بخواهد انجام دهدچرادیگررییس جمهور انتخاب میکنیم؟بگیم همه روآقا انتخاب کنن وآدم های خوب بزاره،رهبری فقط میتواند تذکر دهد،اجرا دست دولت هاست اگرحضرت آقادرکار دولت دست ببرد به انتخاب مردم بی احترامی میشود به نظرمردم بی احترامی میشودیعنی که مردم دولتی ناشایست انتخاب کردن،شما فکر کن مثلاًرییس جمهورفلان کارودستورداده انجام دهد یکهو حضرت آقا بیادبگوید انجام ندهید این کار درستی نیست،ببینید چه هم همه ای میشود در بین مردم.

برای هرکاری یک وزارت، یک مسئول وجود داره

این اختلاس ها رو قوه ی قضائیه باید خوب عمل کند و مجازات سخت قرار دهد تا کسی جرعت نکند انجام دهد قوه باید سفت بگیردرهبری یا امام نمی تواند آدم بدها را قلع و قمع کند.اگرحضرت امام بنی صدر را زود قلع و قمع می کرد هیچکس نمی توانست در تاریخ به قانونمند بودن این کشوراحترام بگذاردومی گفتند اینها هر کسی را که مطابق سلیقه-شان نباشد از دم تیغ می گذرانند. ولی بنی صدر را آنقدر نگه داشت تا حرمت قانون بالا رود تا در آینده بتوان به این قانون تمسک جست و اختلافات زیادی با قانون نباشد. خیلی‌ها انتظار داشتند که رهبری خلاف قانون عمل کند و انتخابات را باطل کند. آقا می فرمود چه دلیل قانونی ای وجود دارد ما این کار را کنیم. امام هم همین کار را کرد آقای‌هاشمی رفسنجانی می گفت من چند بار پیش امام گریه کردم که بنی صدر را عزل کنید ولی امام قبول نکرد. آخر هم فرمودند چون قدرت استیضاح دارید بروید و با استیضاح رئیس جمهور را عزل کنید. بنی صدر طرفدار داشت و اگر طرفداران خود را به خیابان می آورد. طرفداران او ۸۰ درصد بودند و طرفداران حزب الله ۲۰ درصد! اگر اینها به خیابان‌ها می آمدند تا مجلس شورای اسلامی کاری می کرد او قتل‌ها و شورش‌ها را انجام داده بود داشت از کشور خارج می شد.امام بنی صدر را طبق قانون عزل کردند. نگه داشتن بنی صدر توسط حضرت امام (ره)باعث بالا رفتن هوش مردم شد و آن‌ها رشد کردند در حالیکه امام با اشاره قبلاًاز بنی صدر حرف زده بود مردم باید می گرفتند.به آنهایی که چنین حرفی مزنن بگویید:برن یه باروظایف رهبری رو مطالعه بکنن بعد بیان بحث.

وظایف رهبری     http://www.hawzah.net/fa/Article/View/4598

امیرالمومنین یارخیانتکار خود را نمیتوانست اعدام کند.بخشی از مشکلات ما این است که مردم رشد کافی ندارند و بخشی مربوط به این است که برخی از مسئولین اول خوب اند ولی بعداً بدمی شوند.پس چطور باید جلوی آدم‌های بد را گرفت؟ از طریق کودتا از بالا؟ نه از طریق هوشیاری مردم. لذا آقا به هوشیاری و بصیرت بسیار توجه دادند.در جواب آن جوانی که منتقد صدا و سیما بود باید بگویم درست است که صدا و سیما را رهبری گذاشته، امیرالمومنین و پیامبر هم خیلی‌ها را گذاشتند که رفتارهای بدی داشتند اما خودشان انتظار داشتند مردم جلوی آنها را بگیرند. اگر رئیس صدا و سیما هم آدم خوبی باشد مگر او می تواند فیلم بسازد؟ فیلم را فیلمنامه نویس داریم. ما چند تا فیلمنامه نویس داریم که عمیقاًمسائل دینی را بفهمند و قدرت این را داشته باشند آنها را به یک مجموعه خوب تبدیل کنند؟ آقا که خود نمی تواند خودش فیلمنامه بنویسد. مگر آقا مثل شهید احمدی روشن متخصص مسائل هسته ای است یا مثل احمدی مقدم متخصص موشک است.اگر این‌ها نبودند مگر مقام معظم رهبری می توانست با ۳-۴ دستورموشک هوا کند؟انتصاب بدون متخصص ممکن نیست.

قول سدید

نقل قول :رهبری در تیر ماه سال ۹۲ درمورد دولت دهم دونکته مهم فرمودند:ازهمه دولتها بیشترکارکردند شعارهای انقلاب را درداخل وخارج سردست گرفتند وبه آن افتخار کردند     

http://farsi.khamenei.ir/speech-content?id=23094

رهبری در شهریور ۹۱ دردیدارباهیات دولت بازدونکته مهم فرمودند:کشوردرحال پیشرفت است واینکه تقاط قوت دولت دهم بر نقاط ضعفش می چربد             

http://farsi.khamenei.ir/speech-content?id=20831

ایشان در۲۵ مهر ۹۱ در بجنورد فرمودند: مسئولان ما امروز در پشت میز مذاکرات گوناگون و تریبون‌ها، حرف‌های پخته، جامع، جالب و درست می‌زنند.          

http://farsi.khamenei.ir/news-content?id=21308

اینها فقط مربوط به دوسال اخراست وایشان درمواردمتعددازدولت ومواضع آن دفاع کردند.حالاسایت آمدنیوز نقل قولی از رهبری انقلاب منتشر کرده است که سوم شهریورامسال دردیدارخصوصی با احمدی نژاد فرموده اند: «اغلب فسادهای فعلی کشور، میزان وسیع اختلاس‌ها و ایجاد جو بی‌اعتمادی میان مردم،ازچهارساله‌ی دولت دوم نشآت گرفته که ما هر چه به شما گفتیم شما گوش نکردید و کشور را در وضعیت بدی قرار دادید.» (منبع ندارد).

 

 

 

 

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*