مشکلات تهیه مایحتاج غذایی در روزهای تعطیل

پیک هم برای ارسال کالا بسیار کم است!

دیدنی های یک دوست از فرانسه:دو سه تا تفاوت جالب با ایران به ذهنم رسید.  نمی‌خواهم اسمش را اشکال بگذارم که بار داشته باشد. ترجیح می‌دهم از کلمه‌ی «تفاوت» استفاده کنم.توی آلمان و فرانسه که خوب ما به عینه دیدیم ولی به احتمال زیاد در بخش‌های زیاد دیگری از اروپا هم به همین منوال است.

۱- فروشگاه‌ها ساعت ۸:۳۰ شب تعطیل می‌شوند. البته اگر اشتباه نکنم در تابستان ۹:۳۰ می‌شد. روزهای یک‌شنبه هم که کلاً تعطیل است. به غیر از رستوران‌ها و احتمالاً تفریح‌گاه‌ها مثل سینما. این یعنی اگر در یک روز تعطیل مثلاً‌ نان در خانه نداشته باشید یا هر وسیله‌ی مصرفی دیگری و به آن نیاز پیدا کنید دست‌تان بسته می‌ماند. نمی‌گویم نیست ولی حداقل ما فروشگاهی پیدا نکردیم که استثناء باشد یا ۲۴ ساعته باز باشد. وقتی این را با ایران مقایسه می‌کردیم واقعاً برایمان عجیب و پذیرشش سخت بود!

۲- تحویل! ما توی ایران به شدت وابسته به سفارش و تحویل تلفنی شده بودیم. این‌جا باز به استثناء رستوران گویا این مسأله رایج نیست! باز این برای ما که وسیله‌ی نقلیه نداریم مسأله‌ی خرید مایحتاج عمومی مصرف و حمل اجناس خریداری‌شده را تبدیل به یک معضل کرده است.

یادداشت از مهندس عزیزمان که در دانشگاه شهر رن فرانسه مشغول تحصیل هستند.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*