ماخودمان اینهمه فقیر داریم،چرابه فلسطین ویمن کمک کنیم؟

پرسش: با توجه به اینکه ما ایرانیها خودمان اینهمه فقیر در شهرستان ها و روستاهای دور داریم چرا به فلسطین و یمن کمک می کنیم؟

پاسخ:با یک مثال ساده موضوع روشن خواهد شد. لطفا تا آخر بخوانید:

فرض کنید یک خانواده هست که پدر خانواده ۵ میلیون تومان در ماه درآمد دارد و در یک مجتمع مسکونی صدواحدی زندگی می کنند و یک سرایدار هم دارندپدر خانواده از این ۵ میلیون درآمد، هرماه  ۳ میلیون تومان را عادلانه برای همه اعضای خانواده خرج می کند و  ۵ هزارتومن صدقه میدهد و ۵ هزارتومن به سرایدار میدهد اما بقیه را مجبور است برای یکی از فرزندان خانواده که معتاد و شرور هست و همیشه دردسر درست می کند خرج کند و اگر هم خرج نکند او خودش یک جوری مبلغ را خواهد دزدید.با اینکه کل مخارج این خانواده نباید از ۴  میلیون تومان بیشتر باشد ولی هرماه هم یک میلیون کم می آید و بعضی از فرزندان باشخصیت خانواده برای مخارج ضروری تحصیل و … به مشکل بر می خورند. پدر خانواده یک جلسه برگزار می کند ولی همان پسر معتاد و شرور می گوید:بابا آخر چرا صدقه میدهید؟ آیا هزینه تحصیل فرزندانتان مهمتر است یا صدقه دادن به بیگانه؟ چراغی که به خانه رواست به مسجد حرام است و …چرا به سرایدار، مقرری ماهانه میدهید؟ اصلا امنیت خانه چه اهمیتی دارد؟وقتی پدر خانواده می خواهد واقعیت را برای همه توضیح بدهد تا همه بفهمند که علت مشکلات، دقیقاً نااهلی و شرارت و اعتیاد همین پسر است، او با شلوغکاری و هیاهو نمی گذارد که موضوع بطور شفاف بیان شود.

داستان بالا دقیقاً ماجرای مشکلات کشور ماست

یعنی مبلغی که کمک به فلسطین و … شده واقعاً مبلغ ناچیزی است و در مقایسه با مبالغ هنگفتی که برخی از اختلاسگران و مدیران فاسد و ناباب، به هدر میدهند اساسًا به حساب نمی آید.نکتهدجالب اینست که متأسفاته هروقت قرار می شود یقه این مفسدها را بگیرند فوری در فضای مجازی موضوع «کمک به آوارگان مظلوم فلسطین» را به عنوان «ولخرجی و خرج غیرضروری» وانمود میکنند.ضمناً امروزه سپاه تقریبا نقش همان سرایدار خانه و نگهبان امنیت کشور را دارد که مخارجش اولا نسبت به بودجه کل کشور، ناچیز است و ثانیا هزینه برای امنیت، اجتناب ناپذیر به شمار می آید.راه حل کشور ما این نیست که دست از حضور سپاه در منطقه و کمک به فلسطین برداریم زیرا اینها هزینه های ضروری امنیتی و انسانی اند.

برای رفع مشکلات کشور باید کاری کرد که مفسدان نتوانند بودجه کشور را که حق محرومان در آنست تلف کنند.رسانه هایی هم که می گویند کمک به فلسطین نکنیم و بودجه سپاه را قطع کنیم غالبا وابسته به همان مفسدان اقتصادی اند که میخواهند هیاهو کنند تا اصل موضوع، فاش نشود.ضمناً بخش مهمی از این مفسدان، با رأی مردم به قدرت رسیده اند زیرا حضور قوی در فضای مجازی دارند و از هر دروغ و مغالطه ای برای جلب آرای مردم استفاده کرده اند.وانگهی محاسبات نشان می دهد اگر مبلغی که ملت و دولت ما به برخی از مظلومان فلسطین می پردازد بر جمعیت ایران تقسیم کنیم کمکی که هر ایرانی در هرماه به مظلومان و آوارگان فلسطین میکند تقریبا معادل با پول یک پفک هزار تومنی است. اما دقیقاًگاهی یک قلم اختلاسِ فلان رانتخوار، ده برابر کل کمک سالانه ما به فلسطین است.راستی آیا باورتان می شود خسارتی که خیانت برخی مسؤولان فاسد در ماجرای کِرسِنت به اقتصاد کشور زده اند شاید هزار برابر کل مبلغ کمک ما در چهل سال گذشته به فلسطین باشد؟

اینجاست که باید حواسمان باشد مغالطه کنندگان در فضای مجازی، آدرس غلط به ما ندهند.

https://eitaa.com/pasokhtext

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*