ماجرای تشییع شهدای فلسطینی با پرچم داعش چه بود ؟

چندی است در گروههای اجتماعی افرادی سعی میکنند چنین القاء کنند که حمایتهای ایران از حماس فایده ای نداشته و حماس و فلسطینیها از داعش حمایت میکنند .
برای شاهد این مدعا به تصاویری که تعدادی از فلسطینیان در حال تشییع شهدای خود با پرچم داعش هستند را نشان میدهد استناد میکنند .اما واقعیت چیز دیگری است .
 این تصویر در کنار اظهارات خالد مشعل به دفاع از ترکیه و حمایت از اردوغان و همچنین حمایت خالد مشعل از مخالفین سوری دستمایه ای شده است برای تخریب ایران در فضای مجازی .
اما موضوع از چه قرار است ؟
باید به چند نکته توجه کرد :
۱٫    تصویری که از تشییع شهید فلسطینی به همراه پرچم داعش در فلسطین منتشر شده اصلا مال فلسطین نیست !
این تصاویر مربوط به تشییع کشته شدگان داعشی است که توسط نیرهای داعشی در سوریه تشییع شده اند .
تصاویر دیگری نیز در اینترنت توزیع شده اند که تصاویر مونتاژ شده میباشند و پرچم داعش در آنها در تصویر با نرم افزارهای گرافیکی اضافه شده است .
و البته همانطور که در ایران نیزعده اندکی فریب داعش را خورده اند و از آن حمایت میکنند در فلسطین نیز چنین موضوعی وجود دارد و گروههای وجود دارند که از داعش حمایت میکنند و این موضوع را نمیتوان به کل فلسطینیها و حماس نسبت داد.
اتفاقا یکی از تصاویر تشییع مربوط به تشییع دو عضو فلسطینی داعش است . افرادی که فلسطینی بودند اما در جبهه دفاع از داعش کشته شده بودند و دشمنان با سوء استفاده از این تصاویر سعی میکنند ، شکست ایران در حمایت از حماس و فلسطین را القاء کنند که با استقبال افرادی در داخل کشور نیز مواجه شده است !
اصولا یکی از اهداف تشکیل داعش ، نمایشی مضحک از اسلام است تا حرکات و رفتارهای افراطی این گروه به پای مسلمانان ایران و گروههای مقاومت اسلامی نوشته شود .
اساسا هيچ گونه ارتباط ارگانيكي بين جنبش اسلامي حماس و گروه تروريستي داعش وجود ندارد و جنبش حماس از گروه داعش چه در جنگ عراق و چه در غير آن، حمايت نمي كند
اگر هم افرادي از ملت بزرگ فلسطين به صورت شخصي و به انگيزه هاي مختلف مثل علاقه به حزب بعث و مانند آن از تحركات داعش حمايت كنند؛ هيچ گاه نبايد اين حمايت و اقبال را به حساب كل مردم مظلوم فلسطين و يا جنبش حماس كه در خط مقدم مقاومت عليه رژيم جعلي اسرائيل قرار دارند گذاشت. همانگونه كه ممكن است بخشي از افرادي كه در ايران به سر برده و ايراني محسوب مي شوند علايق وسلايقي داشته باشند كه با آرمان ها و ارزش هاي اكثريت ملت بزرگ ايران همخواني نداشته باشد. بهترين شاهد مثال براي چنين موردي، منافقين يا همان مجاهدين خلق ايران مي باشند كه در عين ايراني بودن ، در ارتكاب جنايات وحشيانه نسبت به ملت مسلمان ايران چيزي از گروه داعش كم ندارند. ولي در عين حال هيچ گاه نمي توان جنايات وحشيانه منافقين را به ملت مسلمان ايران نسبت داد.
اما چرا خالد مشعل و حماس مانند ایران از بشار اسد حمایت نکرد و از مخالفین سوری به حمایت پرداخت ؟
يكى از مشكلات بزرگى كه حماس در ۸ سال گذشته با آن مواجه بوده رشد وهابيت در غزه است كه حماس را به سازش با شيعيان كافر متهم مىكنند ، وهابيها حتى با حماس درگيرى مسلحانه داشته اند. لذا حماس مجبور شد براي خنثى كردن تبليغات منفى وهابىها كمى از ايران فاصله بگيرد  نكته ديگر قدرت گرفتن همزمان اخوان در مصر ، تونس و يمن بود. همچنين تركيه و قطر از اوجگيرى اخوان در جهان اسلام حمايت مالى و رسانه اى و سياسي كردند
خود حماس هم شاخه فلسطينى اخوان است. لذا تركيه وقطر بهش اطمينان دادند كه حمايتش مىكنند و ديگر نيازي به سوريه نخواهد داشت
 رسانه هاى سعودى ، قطرى و ترك در جهان اسلام كارى كردند كه نام ايران ، سوريه ، نورى مالكى و حتى حزب الله لبنان مساوى با "قاتل اهل سنت" جلوه داده شد.
 دو سال قبل فضا اينطور بود يعني ايران هراسى و شيعه هراسى در اوج بود. فتنه ياسرالحبيب و سيدصادق شيرازى هم بدترش كرد ، واقعا طورى شد كه ايران از اسرائيل منفورتر شد. لذا خالد مشعل فريب خورد
 سران حماس داخل غزه يعنى طيف اسماعيل هنيه هيچگاه رابطشو با ايران قطع نكرد. خالد مشعل خطا كرد و ما هم ديگه اجازه ورود به ايران بهش نداده ايم،  حماس وهابىهاي غزه را سركوب كرده و برخى از سرانش را به قتل رسانده. حماس در مقابل سلطه تكفيريها بر غزه ايستاده است .دوستى ايران با حماس موجب فاصله گرفتن وهابيت از اين جنبش و تقويت سنيهاى معتدل در غزه بوده و هست
موضوع سوريه فتنه بزرگى بود و اكثر اسلامگراهاى جهان اسلام درباره آن اشتباه كردند. اما حماس بعد از سقوط مرسى و جنگ رمضان متوجه خطايش شد و الآن وضعیت فرق کرده است .درحال حاضر در فلسطين، ایران در اوج محبوبيت قرار دارد. مخصوصا پس تشكر فراوان ابوعبيده از ايران،  ابوعبيده فرمانده شاخه نظامى حماس و زهار و هنيه در دو ماه قبل براي ايران سنگ تمام گذاشته اند و بخاطر همين خيلى مورد انتقاد قرار دارند اما همچنان به ارتباط با ایران ادامه داده اند .
فلسطین اصل است نه حماس
سیاست راهبردی جمهوری اسلامی ایران، حمایت از گروه‌های مسلحی است که به صورت مشخص با اسرائیل دست به مبارزه می‌زنند. این را رهبر معظم انقلاب اسلامی نیز مورد تاکید قرار داده است. اما این حمایت‌ها همه به دلیل آرمان مقدس رهایی قدس شریف از دست اشغال‌گران است و گرنه ایران بالذات عاشق هیچ گروهی نیست. در این میان اما برخی گروه‌ها به دلیل این‌که بیشتر در معرض رسانه‌ها بوده‌اند، نام‌شان به فلسطین گره خورده است. حماس این‌گونه است. همین مساله باعث شده است تا مخالفان آرمان فلسطین در داخل، با بهره‌گیری از اشتباهات بخشی از حماس در قبال بحران سوریه، با سوء‌استفاده از احساسات مردم، این اشتباهات را به غلط به کل حماس تعمیم داده و در نهایت مسئله فلسطین را در اذهان عمومی مردم ایران، کم‌رنگ سازند. این سناریوی کثیف حالا در آستانه روز جهانی قدس عملی شده است. اما چند روز دیگر، مردم ایران دوباره ثابت خواهند کرد که به خوبی توانایی تفکیک میان اشتباهات یک گروه با اصل مسئله فلسطین را خواهند داشت. انشاء‌الله.

 

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*