صف انتظار MRI درکانادا

صف انتظار MRI درکانادا به ۱۳۲ روز رسیده است. و به علت بی توجهی دولت، این مدت رو به افزایش است.

منبع:        https://goo.gl/J66Cip     صف های ۳۰۰ هزار نفری پزشکی لندن، مشکلی که هرگز حل نمی شود!

ما در انگلیس دولتی داریم که یک برنامه ضعیف برای دسترسی به امکانات پزشکی می دهد و بیمارستان هایی داریم که به راحتی آن برنامه را در سطل آشغال می اندازند و ثابت می کنند اوضاع خراب تر از آن است که بخواهند با دستور حل شود.

 در لینک زیر دیلی میل توضیح می دهد که دولت اعلام کرده بود که حداکثر تا ۶ هفته باید نوبت MRI به بیمار داده شود ولی عملا ۱۹ هزار نفر بیش از ۶ هفته معطل می شوند.           https://goo.gl/WksNg0

بدتر از آن گاردین گزارش می دهد که دولت اعلام کرده بود که حداکثر تا ۱۸ هفته باید نوبت عمل جراحی بدهند ( واقعا چقدر سریع!!) ولی در سال گذشته عدد دیوانه کننده ۳۶۰ هزار نفر بیش از ۱۸ هفته در صف عمل جراحی بودند. که نشان از اجرا نشدن برنامه دولت و قطعا مرگ تعداد زیادی بیمار است.

https://www.theguardian.com/society/2017/mar/31/nhs-surgery-target-operations-cancelled-simon-stevens

و در این لینک هم گاردین اضافه کرده است که در سال جدید این عدد درانگلیس رشد کرده و هر ماه نزدیک ۲۰۰ هزار نفر بیش ۱۸ هفته از طول انتظارشان در صف عمل جراحی می گذرد.           https://goo.gl/55BRGD

ولی تاسف بارتر این است که اگر شما درلندن رفتید و بالاخره آنقدر توی صف ایستادید که نوبت تان شد و سی تی اسکن یا MRI

گرفتید حالا به مشکل بزرگتری بر می خورید و آن گرفتن جواب این آزمایش ها و اسکن هاست!!!

درلینک زیرتوضیح می دهد که بیش از ۳۰۰ هزار نفر تا بیش از یک ماه فقط منتظر هستند تا جواب بگیرند. و البته بعد تازه باید دوباره برود دکتر و ممکن است دکتر بگوید حالا سونوگرافی و یا آزمایش دیگری هم لازم است که دوباره می روید در صف چند ماهه و بعد تازه…. ( که البته لابد تا آنوقت یا فوت کرده یا خوب شدید)

https://www.theguardian.com/society/2014/nov/13/nhs-scan-result-delays-cancer-patients-x-ray

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*