سفر ترامپ به عراق و چند نکته

ترامپ به همراه همسرش در سفری اعلام نشده از قبل به عراق رفته و سه ساعت آنجا مانده و پس از دیدار و گفتگو با نظامیان کشورش به واشنگتن بازگشته است. این سفر در واقع از قبل با بغداد هماهنگ نشده بود اما دفتر نخست‌وزیری عراق می‌گوید واشنگتن اطلاع داده بود.رئیس جمهور آمریکا از رئیس جمهور، نخست وزیر و رئیس مجلس عراق خواسته است که برای دیدار با او به پایگاه آمریکایی عین الاسد بروند، اما آنها نپذیرفته‌اند

سه حاشیه مهم برای مردم و بخصوص نسل جدید:

۱. تحقیر یک ملت ؛ یعنی رئیس جمهور یک کشور (ترامپ) بدون اطلاع مسئولین کشور دیگر (عراق) به آنجا سفر می کند.

۲. و بدتر از آن تحقیر ، اینکه ترامپ از مسئولین عراقی می خواهد برای دیدار با او به یک پایگاه آمریکایی بروند و حاضر نمی شود خارج از پایگاه نظامی آمریکاییان با رئیس جمهور و نخست وزیر عراق ملاقات کند.

۳. واقعیت اما چیز دیگری است. ذات استکبار ، برپایه تحقیر ملت هاست هرچند برای روتوش این ذات شیطانی و چهره کریه، اسم آن را اقدام خارج از پروتکل ترامپ بگذارند تا ملت شان را ساکت کنند. قرآن چه زیبا این رفتار را ترسیم کرده است:

” قٰالَتْ إِنَّ اَلْمُلُوكَ إِذٰا دَخَلُوا قَرْيَةً أَفْسَدُوهٰا وَ جَعَلُوا أَعِزَّةَ أَهْلِهٰا أَذِلَّةً وَ كَذٰلِكَ يَفْعَلُونَ (نمل : ۳۴)

گفت: پادشاهان هنگامی که وارد منطقه آبادی شوند آن را به فساد و تباهی می‌کشند و عزیزان آنجا را ذلیل می‌کنند؛ (آری) کار آنان همین‌گونه است”

تبیین ؛ کانال اندیشه و بصیرت :        http://eitaa.com/joinchat/1033961472C8a1cc59c8c

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*