سخنی با استاد رائفی پور«مراقب کتاب سوزی عمروعاص باشید»

۱-تصویر بالادراین چند روز در فضای مجازی منتشر شد. تصویری که در واقع یک اینفوگرافی است و مدعی است که در ایران کمترین حقوق به یک کارگر داده می شود!

۲-بچه های مصاف و آقای رائفی پور، با این روش قصد داشتند که ثابت کنند مشکل اصلی ما مدیریت منابع است. و لذا قیمت نهایی تولید بالا می رود.

۳-متاسفانه این تصویر را بسیاری از پیج ها منتشر کردند تا ثابت کنند چقدر سطح زندگی مردم در ایران پایین است!!!!

 جواب:اول: ما قبلا در لینک زیر با معتبرترین منابع سطح درآمد یک خانواده درکشورهای مختلف از جمله ایران را نشان دادیم.

https://goo.gl/KA21kw و با اصرار دوستان در لینک بعدی دقیق ترتوضیح دادیم. https://goo.gl/QCd6Fs

دوم: اصولاًمقایسه حقوق افراد و تبدیل آن به تومان، بدون توجه به هزینه ها زندگی در هر کشور بسیار کار ناقصی است. و عجیب است که وقتی می خواهند حقوق ها را مقایسه کنند تبدیل به تومان می کنند ولی وقتی می گوییم یک بسته ۶ تایی بطری آب در سیدنی ۳۰ هزار تومان است، زود می گویند نه اون برای ما گرانه ولی برای خودشان ارزانه

سوم: اگر کسی متوسط درآمد و هزینه خانواده در ایران را با آمریکا و استرالیا مقایسه کند مطمئن خواهد شد ایران در سطح بهترین کشورها برای زندگی خواهد بود.همانطور که قبلاًهمین حرف ها را از زبان یک جهانگرد آمریکاییدیده شده استوالبته در آینده بیشتر درباره آن صحبت خواهیم کرد.

چهارم: دوستان مصاف توجه کنند که متاسفانه مخاطبین از پست شما پایین بودن سطح زندگی کارگران و کارمندان را تلقی می کنند و اگر این درست باشد هرگز نمی توان تولید را ارتقا داد. شما چه توقعی می توانید داشته باشید از کارگری که بدترین سطح زندگی در جهان را دارد و مثلا در سختی زندگی می کند و حالا بیاید رادمان کار خود را به ۱۰۰ برساند!! هرگز چنین نخواهد شد مگر با یک حکومت به شدت پلیسی که حتما شما با آن مخالف هستید.

سوال: باید در مصاف چه می نوشتیم؟

جواب: اگر شما نشان دهید که اولا سطح زندگی کارگر ایرانی مساوی کارگر آمریکایی است و ثانیا توضیح می دادید که خوشبختانه نرخ دلار در ایران بالا است و این یک مزیت فوق العاده می باشد. زیرا فرصت سرمایه گذاری و انتقال تکنولوژی از خارج را فراهم می کند. آنوقت مطلب دقیقی نوشته بودید و بعد می توانستید بفرمایید:

این دقیقاًهمان ضعف عجیب دستگاه دیپلماسی ما است که به جای تمرکز بر راه اندازی خط تولید کمپانی های بزرگ و انتقال دانش و تکنولوژی در ایران با استفاده از مزیت ارزانی نیروی کار برای آنها نسبت به کشور خودشان، دنبال خرید هواپیما و سپردن پروژه های بزرگ به خارجی ها است.بله این ارزانی نیروی کار نسبت به سایر کشورها می توانست به سرعت ایران را از قدرت ۱۷ اقتصادی دنیا قدرت ۱۰ جهان برساند. چون هم سطح زندگی کارگر ایرانی مساوی کارگر خارجی بود و هم برای تولید کمپانی خارجی، ایران به صرفه تر بود. امتیاز مثبتی که در کمتر جای دنیا دارید. به خصوص اگر سطح بالای دانش و رتبه اول ایران در تعداد مهندسین در جهان را به آن اضافه کنید.برخی محدثین محترم قرن ۱۰ هجری در کتب خود می خواستند ضعف های حکومت معاویه را بگویند (که البته حکومتی پر از ظلم بود) ولی در آن بین به اشتباه و با استفاده از منابع ضعیف مدعی شدند که عمروعاص وقتی از طرف معاویه حاکم مصر شد تمام کتابخانه و نوشته های علمی آنجا را به آتش کشید.هرچند که عمروعاص از پلیدترین مخلوقات جهان بود، ولی این عدم دقت در نوشتار باعث شد که در دوران پهلوی عده از نویسندگانی که نه به عمروعاص و نه به علی علیه السلام اعتقاد نداشتند، دروغ بزرگ کتابسوزی ایران و مصر را با استناد به همان نوشته های قرن دهم همه جا پخش کردند. دروغی که می خواست ریشه به اصل اسلام بزند و بگوید مسلمانان بی فرهنگ بودند. تا آنجا مرحوم شهید مطهری مجبور شد اول کتاب "کتابسوزی ایران و مصر" و سپس کتاب جامع "خدمات متقابل اسلام و ایران" را در جواب آن شبهه بنویسد. پس مراقب باشیم……..

جهت عضویت در اولین و تنها کانال  تخصصی حقایق فیلتر شده جهان:

http://t.me/kharej2025

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*