راهکارهایی که برای حل بحران سیل و آب گرفتگی رونمایی نمی شوند

حسین قاسمی در کانال تلگرامی خود نوشت:چرا پس از ده روز از  سیل و آب گرفتگی، دولت از راهکارهای خود برای حل بحران رونمایی نمی کند؟

۱- باتوجه به رصدهاى انجام شده در فضای شبکه های اجتماعی موضوع حضور سپاه در كمك رسانى ها، از سوی جبهه ناهمسو، در سه سطح تاكنون پيگيرى شده است:

الف.نفى حضور      ب.نمايشى خواندن حضور و اختلاف افكنى ميان نيروهاى مسلح

ج. غيركارشناسى خواندن اقدامات سپاه و نيز القاى خودسرانه بودن تصميمات.

۲- سخنان آقاى روحانى در روزهای گذشته در راستاى محور سوم  یعنی غیرکارشناسی خواندن اقدامات سپاه مورد بهره بردارى قرار گرفته است.

در این میان اما غیرکارشناسی و نمایشی خواندن اقدامات سپاه چند هدف دارد:

الف: ایجاد دو قطبی      ب: در ادامه تحریک عصبیت های ارزشی برای ایجاد و تشدید همین‌دو قطبی

ج. شیفت فضای به نمایش درامده ناکارامدی‌دولت‌به سوی بازی های کلامی‌و‌سیاسی

د. از جانب‌دیگر ،‌ وضعیت موجود ملموس ترین شرایط برای سنجش کارامدی‌دولت بود. روحانی تلاش وسیعی‌دارد تا گفتمان انقلابی‌و جهادی به عنوان یک آلترناتیو به چالش کشیده شود.

۳- با این جنگ روانی اما چگونه باید مقابله کرد:

الف:باید از آنها پرسش کرد که چرا پس از ده روز از  سیل و آب گرفتگی، از راهکارهای خود برای حل بحران رونمایی نمی کنند؟ فقدان برنامه‌و ایده دولت‌ برای حل این بحران کاملا آشکار است و شاهد تعطیلی عملی، نظری و مدیریتی دولت هستیم. دولتی که می بایست مسول باشد چرا مسولیت نمی پذیرد که هیچ ، مسولیت پذیری و ایثار دیگران را نیز مورد هجمه قرار می دهد؟

ب:باید از دولت سوال کرد چرا از اهمال های خود نمی گوید؟ رسیدگی به وضعیت سدهای بزرگ وکوچک، سیل بندها، کانالهای انتقال آب، لایروبی رودخانه ها و آبراه ها، با کیست؟مسئولیت ستاد بحران و ایجاد آمادگی و اقدام لازم قبل، حین و بعد از بحران با کیست؟ دولت چرا از غیبت تاریخی خود در ایام حادثه و لحظات طلایی برای مدیریت بحران سخنی به میان نمی آورد؟ مسوولیت ناکارآمدی ستاد بحران و نداشتن طرح و برنامه جامع برای حوادث غیر مترقبه با کیست؟چرا به این سوالها پاسخ داده نمیشود؟آیا این  مردم که خود به کمک گروهای جهادی با بحران جنگیدند جای تشکر ندارند؟ اگر سپاه و بسیج و نیروهای مسلح  در همان لحظات اول دست به کار شدند و خلاء مسوولین امر را پر کردن جای یک خداقوت و خسته نباشید ندارد؟

ج: مواظب باشیم با تبدیل یک امر اجتماعی یعنی سیل و آب گرفتگی  به امری سیاسی، اجازه فرار به طرف مقابل با ورود سیاسی داده نشود.

https://eitaa.com/masaf

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*