درباره کمک به فلسطین

یک شبهه درباره کمک به فلسطین به همراه پاسخش:

متن شبهه: باز هم دوباره شروع شد: روز قدس ، روز فلسطین ، روز دین ، روز اسلام ، روز …. شمارو به هرچیزی که قبول دارید بس کنید!! کشوری که مارو یه تروریست میدونه چرا باید بهش کمک کنیم براش راهپیمایی کنیم؟! دلتون روز قدس میخواد؟ دلتون میخواد راهپیمایی کنید؟ دلتون میخواد کمک کنید؟ قدس اون بچه ای هست که بجای مدرسه سر چهار راه گل میفروشه، قدس اون مادریه که جلوی امامزاده دستفروشی میکنه….چقدر خوبه چشمامون باز کنیم به اطرافمون نگاه کنیم. توی کشور خودمون کلی قدس فلسطین داریم. به امید تفکر. به امید ایرانی آبادتر. . .

پاسخ شبهه: فلسطینی ها ما را تروریست نمی دانند بلکه ما را از حامیان صادق و غیرتمند مظلومان می دانند.کمک به فقرای کشور ما جای خودش را دارد و اعلام حمایت از فلسطین هم جای خودش را. این یک مساله داخلی است و آن یک مساله خارجی و هر چیز به جای خویش نیکوست.اینکه ما با "راهپیمایی روز قدس" مخالفت کنیم هیچ مشکلی از فقرای سرزمین ما حل نمی کند.اتفاقاًدرراهپیمایی روز قدس یکی از کارهای جالبی که انجام می شود اینست که برای فقرای خودمان هم کمک مالی جمع می کنیم. صندوقهای کمیته امداد در میان جمعیت راهپمیایی کنندگان روز قدس فقط برای کمک به نیازمندان فلسطینی نیست.(نگذاریم به ما آدرس غلط  بدهند)ثروتمندانی که با روز قدس مخالفند و دلشان برای فقرای کشور خودمان می سوزد لطفا یک سال به سواحل آنتالیا و تایلند سفر نکنند و بخشی از مبالغی که برای تفریح خود خرج می کنند برای رفع فقر در کشور خودمان خرج کنند. وقتی در کشور خودمان اینهمه مشکل اقتصادی داریم چرا بعضیها به فکر حل مشکل توریسم تایلند و ترکیه هستند؟!!اگر فعالان فضای مجازی برای فقرای کشور خودمان نگرانی دارند باید به "رئیس بانکی که حقوق ۲۳۴ ملیونی می گرفت"  ایراد بگیرند. قطعا اگر این حقوقهای نجومی صرف فقرا شود بسیاری از مشکلات حل می شود.

راه حل فقر در کشور ما اینست که مسؤولان ما عدالت و ساده زیستی و صداقت را پیشه خود کنند.آنچه موجب فقر برخی از اقشار در کشور ما شده است کمکهای ناچیز اما صادقانه ما به زنان و کودکان نیازمند و داغدیده فلسطین نیست بلکه واردات بی رویه ، رانت خواری برخی از سیاستمداران ، بی عدالتی ها ، اختلاسها و سوء مدیریت برخی از مسؤولان است. برخی از همین فعالان سیاسی که مشکلات اقتصادی کشور را گردن فلسطین می اندازند از حقوقهای نجومی برخوردارند و خودشان نمونه ای از غده های سرطانی در اقتصاد کشور هستند. آنها در فضای مجازی به من و شما آدرس غلط می دهند تا پروژه های سیاسی و اقتصادی خودشان را پیش ببرند. آنان مشکلات اقتصادی کشور را ناشی از حمایت از مردم مظلوم فلسطین قلمداد می کنند تا مردم منشأ اصلی مشکلات یعنی "واردات بی رویه"، "اشرافی گری همین مسؤولان و رؤسای بانکها" و "سوء مدیریت" و "خیانت به تولید ملی" را از یاد ببرند.

وصیت مولای متقیان(ع)در بستر شهادت این بود که "کونا للظالم خصما و للمظلوم عونا ( دشمن ظالم و یار مظلوم باشید).شیعه مولا علی(ع)محال است از یاری مظلوم دست بردارد. شیعه راستین کسی است که فریب تبلیغات وسیع رسانه های عربی و صهیونیستی و انگلیسی را نمی خورد و از اعلام همدردی با مظلومان فلسطینی دست بر نمی دارد.چند سال پیش فاش شد که صهیونیستها به ۴۰۰ کودک فلسطینی ویروس ایدز تزریق کرده اند. آیا پیروان رسول الله(ص) و فرزندان تمدن عظیم ایرانی اسلامی می توانند در مقابل چنین جنایاتی ساکت بنشیند؟!! شما به عنوان یک مادر یا یک پدر اگر خودتان را جای آن خانواده فلسطینی بگذارید که صهیونیستها با حمایت آمریکا به کودک آنها ویروس ایدز تزریق کرده اند و … آیا باز هم با راهپیمایی روز قدس مخالفت خواهید کرد؟!! اگر ایرانی آبادتر می خواهیم باید هر کس در جای خود و در انجام وظیفه خود "محکم کاری" کند، همه باید صرفه جویی کنند، واردات باید کاهش یابد و تولید و صادرات افزایش یابد، با فساد اقتصادی و ظلمهایی که دلالها و رانتخوارها و بانکها به مردم می کنند مقابله شود.

کمک به فلسطین منشأ نزول برکات الهی

ما به خدا و برکات خاصی که به انسانهای نیکوکار ارزانی می کند اعتقاد داریم. کمکهای انسان دوستانه و انجام وظیفه در قبال ملت فلسطین هدایای مقدسی هستند که خداوند بخاطر آن بلاهای عظیمی را از کشور ما دور می کند. اما اختلاسهای کلان و فیش های نجومی مسؤولان دولتی و بانکی موجب نکبت برای این میهن است.فرض کنید شما هر روز برای سلامتی خانواده خود مبلغ ناچیزی را کنار می گذارید و به دست نیازمندان می رسانید. اگر در یک موضوع دیگر مشکلی رخ بدهد و مثلا شخصی حساب بانکی شما را خالی کند و در یک برهه دچار مشکلاتی بشوید نباید طوری جلوه بدهید که "گویی کمک به نیازمندان موجب مشکلات اقتصادی شما شده است".  باید منطقی باشید و علت اصلی مشکلات را بیابید. علت اصلی ممکن است کوتاهی وسوء مدیریت خودتان باشد. شما همچنان باید مثل گذشته به پرداخت همان مبالغ ناچیز به فقرا ادامه بدهید زیرا کمک به نیازمندان موجب برکت و سلامت در زندگیست.مبلغی که ایرانیها هر سال به کودکان و زنان داغدیده فلسطین کمک می کنند یک "صدقه ملی" به شمار می رود. این مبلغ برابر با آنست که هر ایرانی ماهانه مبلغی برابر با قیمت یک "پفک" کنار بگذارد یعنی هر ایرانی سالانه به طور متوسط مبلغ ۱۲ عدد پفک را به کودکان فلسطینی تقدیم می کند. براستی اگر همین کمک ناچیز را قطع کنیم و در روز قدس هم شعار ندهیم مشکل اقتصاد کشور حل می شود؟!.خوب است یادآوری کنیم که یک رقم اختلاس که در سال ۱۳۸۴ توسط سازمان بازرسی کل کشور کشف شد حدود ۱۰ برابر مجموع کمکهایی بود که ملت ایران در طول یک سال به فلسطینی ها تقدیم می کنند. مبلغ این اختلاس صرفا به جیب یک فرد فاسد رفته بود. حدود ۱ میلیون زن و کودک نیازمند و داغدیده فلسطینی چشم به راه کمک ناچیز اما صادقانه ی ما هستند در حالی که در اینجافقط یک فرد فاسد و دزد مبلغی ۱۰ برابر کمک سالانه ملت ایران به فلسطین را از بیت المال کشور می رباید و خرج رفاه خود می کند. براستی مشکل اقتصاد کشور در کدامیک نهفته است؟! شعار دادن کافی نیست، باید به اسلام عمل کنیم. اسلام می گوید: هر چیز به جای خویش نیکوست. کمی بیشتر تفکر کنیم. مبادا بخاطر شتابزدگی و اشتباه در تفکر از باندهای فاسد سیاسی و اقتصادی داخل و خارج غافل شویم. برائت از صهیونیستها یک واجب قرآنی است و موجب فقر نمی شود: "وَ إِنْ خِفْتُمْ عَيْلَةً فَسَوْفَ يُغْنيكُمُ اللَّهُ مِنْ فَضْلِه" (سوره برائت، آیه ۲۸)

براي عضويت در كانال "حقايق" لينك زير را كليك كنيد:

http://telegram.me/gonagoon1395

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*