خدا ناباوری

عکس هایی از کودکان گرسنه ی آفریقایی و کودکانی که با نقص جسمانی به دنیا اومده بودن رو فرستاد و گفت خدا به شدت ظالم و بی رحم هست به این خدا ناباور گفتم شما که از نظرت خدا وجود نداره! پس چرا ميگی عامل گرسنگی و نقص جسمانی این کودکان خدا هست؟ وقتی از نظرت خدا وجود نداره پس دلیل اینکه ميگی خدا ظالم هست چیه؟مگه میشه هم وجود نداشته باشه هم ظالم باشه؟در پاسخ گفت من میدونم خدا وجود نداره اما این عکس ها رو میفرستم که برای شما هم روشن بشه خدا وجود نداره.بهش گفتم فرض میکنیم که خدا وجود ندارد. حالا که خدا وجود ندارد پس دلیل گرسنگی و نقص عضو این کودکان آفریقایی چیست؟جواب داد دلیل گرسنگی کودکان آفریقایی بخاطر طبیعت هست. در آفریقا مواد غذایی کم هست. مردمشون هم همش درگیر جنگ هستن و با هم همدل نیستن و برا آبادانی کشورشون تلاش نمیکنن. و البته مردمان سایر کشور ها هم به اندازه ی کافی بهشون کمک نمیکنن دلیل نقص عضو کودکان هم ژنتیک هست. عواملی مثل تغذیه و رفتار های نا صحیح مادر در حین بارداری و آلودگی های آب و هوایی و همچنین شیمیایی و هورمونی بودن خیلی از مواد غذایی و…باعث میشه کودکی با مشکل به دنیا بیاد.در پاسخ گفتم حرف ما خدا باوران هم همین است. همونجور که خودت گفتی علت گرسنگی این کودکان و دارای نقص عضو بودنشون خود انسانها هستند و مقصر خدا نیست تقصیر خدا چیست که انسان آب و هوا رو آلوده کرده؟تقصیر خدا چیست که شرکت ها برای سود دهی بیشتر اکثر مواد غذایی رو شیمیایی هورمونی کردن؟

تقصیر خدا چیست که سال ها منابع آفریقا چپاول شد و بینشون جنگ راه انداختن تا بتونن بیشتر چپاول کنن؟

تقصیر خدا چیست که ما انسان ها نسبت به گرسنگیشون بی تفاوت هستیم و هیچ کار خاصی براشون نمیکنیم؟

مگه در قرآن گفته نشده که حتی نماز خوندن به تنهایی و بدون کمک به فقرا ارزشی نداره؟

مگه در سرتاسر قرآن خدا تاکید نکرده که به فقرا و نیازمندان کمک کنین؟دیگه خدا باید چیکار کنه؟

مگر اینکه انتظار داشته باشین خدا از آسمان براشون غذا بریزه! و یا جنگ ها را تمام کند و بیماری ها را از بین ببرد؟

یا به محض اینکه انسانی خواست جرم و جنایت کنه از آسمان نیزه ای بیاد و به سرش بخوره؟

وهنگامی که به آنان گفته شود: «از آنچه خدا به شما روزی کرده انفاق کنید!»، کافران به مؤمنان می‌گویند: «آیا ما کسی را اطعام کنیم که اگر خدا می‌خواست او را اطعام می‌کرد؟! (پس خدا خواسته است او گرسنه باشد)، شما فقط در گمراهی آشکارید»!

سوره یس/آیه ۴۷

نکته مهم پایانی اینست که اگر کسی بدون اختیار خودش دچار بلا یا مشکلی شود، خداوند در دنیا یا در آخرت به نحو دیگری برایش جبران خواهد کرد.

اساساً تمام این مسائل، نوعی آزمایش برای بشر هستند.

https://t.me/h4ghighat

https://t.me/gonagoon1395

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*