جلدهای بدون کتاب در آمریکا

شاید یکی از جاهایی که هرگز بشر دو پا فکر نمی کرد که تبدیل به بیلبورد تبلیغاتی شود جلد کتاب باشد. زمانی طولانی بر تاریخ علم و فرهنگ دنیا گذشته که کسی هرگز به جلد کتاب اهمیت نمی داد و همانطور که در موزه های تاریخ ایران یا وانک مسیحی اصفهان می بینید، یا کتاب ها جلد نداشتند یا دارای جلدی بی اهمیت بدون نوشته یا فقط دارای اسم کتاب بودند.وامروزدرکمال تعجب در وضعیتی هستیم که عده ای کتاب را بر اساس دکوراسیون اتاق و رنگ سال می خرند و این فقط به خاطر آن است که اهمیت جلدها در دنیا کمتر از محتوا که نیست بلکه بیشتر هم شده. روی جلد، پشت جلد و مهمتر از همه کنار جلد!ولی این جلدهای خالی از محتوا تنها نمونه ای از یک فرهنگ عجیب آمریکایی است. فرهنگ به ظاهر پاردوکسی پُرهای خالی!! فرهنگی که می گوید دروغ های بزرگتر را مردم و حتی نخبگان راحت تر می پذیرند. اما باید دقیقا مثل جلد کتاب باشد که از یک طرف همه را جذب خود کند و از طرفی اجازه ندهد هر تازه واردی از داخلش با خبر گردد. پس فقط رنگ های بستنی را باید شفاف تر کنی تا همه دروغ بزرگ "طبیعی بودن" را بیشتر باور کنند و اگر پرهایی از میوه را هم در آبمیوه صد در صد مصنوعی شفاف بریزی که دیگر کار تمام است و روی طبیعی بودن محصول شما قسم خواهند خورد!شاید آزمایشگاه تست سس های جدید در آلمان و توضیحات تکنسین مربوطه در یکی از قسمت های آخر سریال برکینگ بد را دوباره باید ببینیم…. بله، ده ها شبکه و پیج دنیا را پر کرده اند که سیستم اداری آمریکا بسیار دقیق و به شکل غیر قابل وصفی هوشمند و منظم است. و وقتی سوال از دلیل آن می پرسیم، انواع جلدهای رنگی را در قفسه می چینند: اتوبوس سر ساعت می آید، استاد ما سر وقت می رسه، مترو سر ثانیه می رود و….جدا ازاینکه یادشان می رود از تاخیرهای هواپیمایی آمریکا و نظم مترو تهران صحبت کنند، مهمتر این است که جلد کتاب را آنچنان مثل بستنی شفاف کرده اند که شما اصلا داخلش را باز نمی کنید که ببینید اصلا یک مشت ورق کاهی بدون نوشته است.ما در لینک زیر توضیح دادیم که آمریکا بیشتر شبیه سرزمین مشترک دو حزب است نه سرزمینی مستقل و واحد که احزاب در حاکمیت آن رقابت دارند.

https://t.me/kharej2025/393

لذا شما به ظاهر می بینید که شرایط نامزدها ساده است ولی عملا در بیش از ۹۵ درصد موارد فقط دو حزب هستند که همه جا حضور دارند.اما نکته عجیب این جاست که همین شرایط ساده هم به خاطر بی نظمی و ناتوان بودن سیستم به نحو باورنکردنی اجرا نمی شود و شما الان چیزی می شنوید که قطعا آرزو می کنید ای کاش هیچ کتابی جلد نداشت.یکی از شرایط ساده نامزد ریاست جمهوری آمریکا داشتن سن ۳۵ سال تمام است. و خیلی جالب است که می بینید کسانی مثل "پتا لیندسی" در لینک زیر با سن ۲۸ سال کاندیدا می شوند و چند هزار رای هم می آورند.

https://en.wikipedia.org/wiki/Peta_Lindsay

اما نقطه اوج کتاب خالی نظم اداری و صفحات کاهی هوشمندی سیستم در #آمریکا گزارش عجیب واشنگتن پست است که اسامی مردگانی را آورده که انتخابات مجلس آمریکا رای آورده اند. ایشان افرادی بودند که در انتخابات ثبت نام کرده اند ولی قبل از رای گیری از دنیا رفتند و با این حال اسم شان روی برگه رای آمده و رای آورده اند. و حالا قرار است با حضور پررنگ خود مشکلات اقتصادی آمریکا را در مجلس پیگیری کنند. و لابد رئیس جمهور مردمی آمریکا هم به آنها دلبسته که وعده پرداخت بدهی ۲۰ تریلیون دلاری آمریکا را می داد!

https://www.washingtonpost.com/news/the-fix/wp/2014/10/01/five-people-have-won-election-to-congress-despite-being-dead

به نظر شما اصلا داخل کتاب نظم اداری آمریکا یک برگه هر چند کاهی هم پیدا می شود؟! بی جهت نیست که خبرنگاری آمریکایی در لینک زیر می گوید که یک ماه کامل من تحقیق کردم ببینم که اصلا دستگاهی در آمریکا وجود دارد که شرایط قانونی نامزدها را چک کند و دست آخر فهمیدم هیچ تشکیلاتی وجود ندارد!!!

http://www.denverpost.com/2008/12/31/whos-making-sure-our-presidents-are-eligible

حالا شما خودتان حدس بزنید که چه تعداد از نمایندگان کنگره، برادر یا پدر یا دوستش به جای او در صحن علنی حاضر می شود و رای می دهد؟!درمملکتی که نماینده الکترال رئیس جمهور در سال ۲۰۰۴ اشتباها نام جان ادواردز را به عنوان رئیس جمهور می نویسد، باید هم منتظر باشی مردگان محترم از آن دنیا کنگره را اداره کنند! و درآینده نام حیوانات عزیز هم روی برگه رای نوشته شود.

کانال ۲۰۲۵ را به دوستان خود معرفی کنید تا برای اولین بار خارج را بدون فیلتر ببینند.

http://t.me/kharej2025

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*