بی نظمی شدید اداری در استرالیا

دراسترالیا سازمانی داریم به نام سنتر لینک centerlink  این سازمان را همه بیکارها و فقیرها و پناهندگان می شناسند. سازمانی است تقریبا شبیه کمیته امداد امام خمینی و کمی هم شبیه سازمان تامین اجتماعی. به پناهندگان و بیکارها کمی پول می دهد در حدی که بتوانند یک تخت در یک اتاق اشتراکی اجاره کنند و به هر حال کمکی می کند. ما برای بررسی نظم اداری باید سازمان های هم اندازه را مقایسه کنیم و لذا اگر کسی مدعی شد در خارج نظم اداری داریم باید بگوییم کجا؟ آیا در سازمان کوچکی در یک شهر کوچک یا سازمان بزرگی مثل سنترلینک با هزاران کاربر و تراکنش مالی. این ها را همیشه باید در مقایسه با ایران توجه کرد.خب، سنتر لینک از ابتدای دی ماه خبر ساز شد.

۱. سنتر لینک به افراد زیادی نامه زده بود که مثلا شما ۷۰ هزار دلار بدهکار هستید ( وقتی بیکار هستید به شما کمک می کند ولی بعد باید پس بدهید و اگر هم بفهمد که شما به دروغ گفتید بیکار هستید که تعدادش هم خیلی زیاد است شما را جریمه سنگین می کند)مردم بیچاره هجوم بردند به سازمان و خیلی ها من جمله خانمی به نام نرگس گفتند:که ما یا اصلا کمکی نگرفتیم یا اینقدر نبوده که بدهکار شویم.سنتر لینک هم پرونده ها را بررسی می کرد و مثلا ۷۰ هزار دلار بدهی می شد ۵۰۰۰ دلار. و اون بندگان خدا هم با احساس رضایت پول را می دادند و تمام.(این خودش یک پرونده دیگر است که در حال بررسی هستیم.)http://www.9news.com.au/national/2017/01/04/09/04/ombudsman-asked-to-investigate-

centrelink#f4ZtlsdABWMJKYCR.99

۲. بسیاری از پناهندگان ایرانی و افراد استرالیایی سابقه این را دارند که سنتر لینک به آنها زنگ زده و گفته ببخشید ماه قبل یا حتی در طول یکسال ما به شما اشتباها زیادی پول داده ایم. پس لطفا تا فلان تاریخ مقدار اضافی پول ها را برگردانید. ( ما از هر کس پرسیدیم سابقه حداقل یکبار زنگ زدن سنتر لینک را داشته) حالا اون آدم بیکار یا بیمار پول را خرج کرده و رفته از کجا بیاورد پس بدهد؟

۳. اما این خانم که عکسش را می بینید داستان عجیب دیگری دارد. داستانی که نشان می دهد سنتر لینک به خاطر بی نظمی عجیب اداری ممکن است یک نفر را تا سر حد مرگ برساند و به قول خودش داستان هم هرگز تمام نمی شود.این خانم بیچاره داستان کامل خود را در حالی تعریف کرده که می گوید هزاران نفر مثل من هستند که دستشان به جایی نمی رسد و راحت پول بی حساب باید بدهند.

شکایت و دادخواست و پیگیری پرونده در استرالیا و آمریکا و اروپا هم هزینه سنگین دادگاه  و هم وکیل را دارد و لذا خیلی ها منصرف می شوند(دلیل مهمی است در کم شدن پرونده های قضایی که در ایران وجود ندارد و البته نمی دانم باید بشود یا خیر)

منبع:http://www.smh.com.au/lifestyle/life-and-relationships/real-life/as-a-struggling-single-mother-centrelink-terrorised-me-over-expartners-debt-20170205-gu61nu.html

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*