برخی کانال ها چاره ای برای ما نگذاشتند

ازعکس های زیرعذرخواهی می کنم ولی برخی کانال ها چاره ای برای ما نگذاشتند.

زمانی بود که اینترنت نبود و هر روز یک عده تریبون به دست تکرار می کردند که نباید دنبال عرب های سوسمار خور رفت!اینترنت آمد و حالا تو دیدی اگر در عربستان سوسمارخوری فقط مال یک عده افراد بدوی و معدود است، سوسک و کرم خوراک شبانه روزی چند صد میلیون نفر در چین و ژاپن است و تو می مانی و یک سوال که چرا پس فقط عرب ها را مسخره می کردند ولی شب تا صبح تبلیغ پیشرفت فرهنگ و الگو شدن ژاپن بود؟!اینترنت که در هر خانه ای پر سرعت شد یک دفعه دیدی آنجلینا جولی عقرب را سرخ کرده و داره پاهایش را در می آورد و می دهد چند کودک زیر ۱۰ سال معصوم بخورند! و باز تو با خودت گفتی پس چرا کسی نگفت هنرپیشه های زن آمریکایی بدتر از عرب های بیابانی هستند؟ چرا هر عکس جدید آنجلینا را در کمتر از یک دقیقه در ایران الگو می کنند ولی ….واقعاً یعنی اینها هنوز پشت دروازه های تمدن مشغول خاک بازی هستند!پدرم می گفت ۵۰ سال قبل در تهران تو کوچه پس کوچه های لاله زار مردم به دیوار ادرار می کردند اما تاحالا اینترنت را ورق زدی و لینک زیر را دیدی!https://goo.gl/7lluTJ

درملبورن استرالیا درروزروشن،درداخل قطار و روی صندلی و جلو بقیه آدم ها، یک انسان بسیار با تمدن مدفوع کرده و رفته و یک خانم آمده عکس زیر را از هنرنمایی ایشان گرفته و منتشر کرده:

عجب، سال ۲۰۱۷ و این خبرها! خیلی گیج شدی شب از ۱۲ گذشته قهوه جوش را روشن کردی که به داد خوابت برسد و تلفن را بر می داری و زنگ می زنی به رفقای انگلیسی…. فقط می روی و قهوه جوش را خاموش می کنی! چون دیگر تو هستی و خودت و هزاران سوال و خواب تمام…..

نه فایده ندارد توی باران راه کوچه را پیش می گیری و همینطور اعداد و ارقام و عکس ها را دوره می کنی! ما چه سالی هستیم و جوانان لندن چه سالی؟ کانادا کجاست؟ اعراب جاهلی که عربستان هم تمام شدند و فقط یک عده بدوی هنوز آن رفتارها را در بیابان ها می کنند، پس چرا فلانی… چرا….چرا…مجبوری یک سقفی کنار پیاده رو پیدا کنی و همین امشب تلگرام را بالا بیاوری و آنچه دیدی را بنویسی. چرا؟ چون یک دوست پستی فرستاده که نشان می دهد هنوز چند نفر هستند که باز می نویسند آنها با فرهنگ تر از ایرانی ها هستند! و ما بهتر است از غصه عقب افتادگی فرهنگی خود آرزوی مرگ کنیم.نمی دانم شاید اینترنت ندارند یا غیر از جک و اس ام اس عاشقانه چیزی بلد نیستند سرچ کنند! شاید باید چند کلمه انگلیسی یاد بگیرند بعد راجع به خارج صحبت کنند.وشاید هم بلد هستند ولی من و تو و ما را ساده لوح فرض کردند.شاید هم دوباره بهار شده و دیپلمات های فقیر سفارت منتظر پول رشوه هستند برای ویزای اروپا، و یکسری آدم را اتوبوسی نویسنده کرده اند که مرتب از این قصه ها بنویسند بلکه عده ای باور کنند و جیب شان پر پول شود."اونجا همه منظم هستند، صبح تا شب مثل ماشین کار می کنند، در رفاه فرسنگ ها جلوتر از ما هستند، بیمه و سلامت به اوج خودش رسیده، خدمات اجتماعی که واقعا کولاک کرده و….."انصافاً به نظرم این عده سرچ جک در گوگل را بوک مارک کردن و اصلا مرورگرشان را روی همین صفحه بالا می آورند والا این همه قصه های خنده دار را نمی شود هر روز تکرار کرد.خب حالا شما هم در پست های زیر درانگلیس واسترالیا و کانادا وآمریکا چند دقیقه دوری بزنید و با حوصله فکر کنید که آیا فقط ۵۰ سال عقب افتادگی فرهنگی دارند یا بیشتر!

 

منبع:           https://goo.gl/7lluTJ

ادرار کردن امری عادی درخیابانهای لندن،نظافت که دیگه نظیرنداره

منبع: https://goo.gl/eK74wy              

لندن = ۵۰ سال قبل کوچه های لاله زار تهران

خیابان های مختلف لندن پراست ازفرهنگ رشد نیافته انگلیسی وهزاران لیترادراردراستخرهای اروپاگاردین گزارش می دهد.سعی کنید ساعت تعویض کل آب را پیدا کنید و سانس اول بعد از آن را انتخاب کنیددرغیراینصورت باید منتظرانواع بیماری های پوستی باشید.

منبع:https://www.theguardian.com/science/2017/mar/01/how-much-pee-is-in-our-swimming-pools-new-urine-test-reveals-the-truth

           کانال ۲۰۲۵ را به دوستان خود معرفی کنید تا برای اولین بار خارج را بدون فیلتر ببینند.  http://t.me/kharej2025

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*