باز هم افشای حقوق های نجومی

اول توضیح بدهم که ما هرگز دنبال این نیستیم که کار چند نفر آدم سوءاستفاده گر داخلی در گرفتن حقوق های نجومی را توجیه کنیم بله کار غلطی بود البته برخی از آن خلاء قانونی بود و برخی هم برکنار و توبیخ شدند.ولی خارج از ایران نه توبیخی دارید و نه برخورد جدی و اصلا عدد حقوق های نجومی به مراتب بیشتر از ایران است و چیزی است که همه در آمریکا، اروپا و استرالیا از آن خبر دارند و هیچ حرکتی هم برای حل آن نمی شود. ما فعلاًاز استرالیا شروع کردیم که شاید کمتر باور می کنید چه خبر است.

۱. متوسط حقوق یک خانواده(نه یک فرد) در استرالیا طبق منابع رسمی که قبلا در کانال آوردیم ماهی ۳۵۰۰ دلار است و حداقل حقوق ۸۰۰ دلار و یا کمتر می باشد.

۲. رئیس پست دولتی استرالیا ماهیانه نیم میلیون دلار (۷۰۰ برابر حداقل حقوق مردم) حقوق می گیرد و تعداد زیادی از مدیران رده دوم آن اداره پست محترم هم ماهیانه ۱۰۰ هزار دلار پول می گیرند.

۳. این بحث در مجلس سنا استرالیا مطرح شده و فقط یک عده برای ژست گرفتن، مفصل سخنرانی کردن که عجب کار بدی کرده.

۴. در همان جلسه تعدادی هم گفته اند اصلا قرار نبوده این پرونده منتشر بشود ولی چون به مطبوعات درز کرده مجبور شدیم یک اعلام موضع بکنیم. آخرین خبر اینکه گفته می شود این آقای رئیس پست بدون یک جمله عذرخواهی از مردم و با کمال کم رویی گفته که چون بعد از ۷ سال مدیریت پست استرالیا از کار تکراری خسته شده است، استعفا می دهد.لابد ادارات بهتری هستند برای گرفتن این حقوق بخور و نمیر و بیخودی هم کسی مزاحم نمی شودالبته بقیه مدیران پست هم که اسم شان در پرونده بوده استعفا نمی دهندخب لابد هنوز مثل رئیس عزیزشان خسته نشدند.

لینک منبع:http://mobile.abc.net.au/news/2017-02-08/australia-post-ceo-ahmed-fahour-salary-too-high-malcolm-turnbull/8250764

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*