این نماد عقب ماندن یک ملت در قرن ۲۱ است

دانشجویان چینی که پول خرید کتاب کاغذی یا دیجیتال را ندارند ، ساعت هادر دمای ۲- درجه می ایستند تا بتوانند برای امتحانات چند ساعت در کتابخانه درس بخوانند.

تیتر دیلی میل انگلیس: دانشجویان چینی با انتشار عکسی از صف طولانی در برابر کتابخانه آبروی دانشکده های چین را بردند.

فقر و نداشتن کتاب و نداشتن امکان دسترسی آسان به کتاب های دیجیتال و نت این صحنه های عجیب از زندگی بشر در قرن ۲۱ را رقم می زند. صحنه هایی که وقتی با آرامش و با یک پیراهن خانگی در سرمای زمستان کنار بخاری راحت می نشینی و درس می خوانی، هرگز باور نمی کنی که چند هزار کیلومتر آن طرف تر بچه ها شب امتحان باید دعا کنند که یک صندلی در کتابخانه گیرشان بیاید. در لینک منبع  توضیح می دهد که این عکس مربوط به ایام امتحانات نهایی دانشگاه نانجینگ چین است و دانشجویان در سرمای زیر صفر باید از اول صبح صف بکشند تا شاید وقتی کتابخانه در ساعت ۸ صبح باز می شود یک صندلی خالی به دست آورند. مسوولین کتابخانه نیز از دولت خواسته اند که کتابخانه جدیدی ساخته شود تا جوابگوی این مشکل لاینحل باشد و البته در کمال تعجب گفته اند که ما یک راه حل هم داریم!بله در این کتابخانه اتاق هایی هست که اگر بخواهی در صف نیایستید می توانید آن را اجاره کنید. ( بعید می دانم در هیچ نقطه ای از ایران شما شنیده باشید که کتابخانه با اجاره میزش بیزنس راه بیاندازد!)اما به قول یکی از کامنت گذاران اجاره آن اتاق ها لابد آنقدر بالا است که فقط میلیاردرها می توانند استفاده کنند. با سرعت این پست را به همه گروه ها و دوستان ارسال کنید. هنوز برخی در اشتباه هستند….

منبع:http://www.dailymail.co.uk/news/article-2909925/Desperate-youths-forced-wait-sub-zero-temperatures-enter-LIBRARY-Students-shame-Chinese-colleges-sharing-photographs-huge-queues-endure.html#article-2909925

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*