این ایرانیها مردم عجیبی هستن!!اسلام را به زور شمشیر در حلق نیاکانشان کردیم!! شبهه

متن و پاسخ شایعه(شبهه)

"گفتگو اعراب با هم:

این ایرانیها مردم عجیبی هستن!!اسلام را به زور شمشیر در حلق نیاکانشان کردیم،امروز آنها خود را پیرو آیین ما میدانند،روزی پنج مرتبه به سوی خاک عربستان نماز میخوانند،به عربی دعا میخوانند،بر روی پرچمشان عربی نوشته شده،نامهای عربی بر روی فرزندانشان میزارن،اسطورهایشان همه عرب هستن،وقتی ما در جشن و شادی هستیم آنها برای اجداد ما سوگواری میکنند (محرم)

برای دفاع و حمایت از اسطوره های عرب به اسطورهای ایرانی ناسزا میگویند و به هموطنانشان فحش میدهند،بعدش با نام خلیج العربی مشکل دارن و ادعا میکنن از ما متنفرن!!!!!

کپــی وحشتنـاک آزاد…

 

پاسخ شایعه

 

۱٫ایرانیان به زور شمشیر اسلام را نپذیرفتد .

اگر قرار بر پذیرفتن فرهنگ و دین دیگران به زور شمشیر باشد , شمشیر مغولان از عرب ها تیزتر و برنده تر بود!!

چگونگى پذیرش اسلام توسط ایرانیان در لینک زیر :

http://www.askdin.com/thread246.html

 

۲٫دین اسلام در انحصار نژاد عرب نیست ! مسلمانان پیرو اسلامند و اسلام آیینی از سوی خداوند است و همه پیرو اوییم . نه پیرو آیین یک نژاد خاص!

 

۳٫قبله گاه همه مسلمین و به دلیل حفظ وحدت و به امر خداوند کعبه می باشد و به همان دلیل زبان رسمی و بین المللی اسلام ، عربیست .

در نماز ، قرآن و …

 

۴٫مردم مسلمان ایران به دلیل حبى که نسبت به پیامبر و اهل بیت(ص) دارند و همچنین معانی زیبای این نامها ، فرزندان خود را بنام این بزرگواران نامگذاری می کنند.

 

۵٫نویسنده براى جریحه دار کردن حس ملى گرایى ابهام شبهه ایجاد کرده است !

همواره اسطوره هاى تاریخى مثبت وطنمان براى ما باعث غرور و افتخار بوده اند .

دین امری فرا ملیتی هست .

لذا دین و اسطوره هاى تاریخى کشورها قابل قیاس نیستند .

 

۶٫سوگواری امام حسین (ع) در محرم که همزمان با سال نو اعراب است نه بدلیل انتساب ایشان به اعراب است ! بلکه به دلیل شخصیت و عظمت حرکت ایشان می باشد . ضمنا اعراب شیعه مانند همه شیعیان جهان در این ایام مثل ما سوگواری دارند.

 

۷٫ بزرگان دین ما بدلیل کرامت ، معنویت و سیره نیکویشان اسطوره هایی برای تمام انسانها در طول تاریخ می باشند .

همانطور که در قرآن آمده حتی به مقدسات کافران نیز نباید اهانت کرد و هیچ مسلمان واقعی به اسطوره های دیگران اهانت نمی کند ، چه رسد به مفاخر کشور خودش !

 

۸٫تلاش برخی کشورها براى جعل نام خلیج فارس ارتباطى با دین و مذهب ندارد و حرکتی شیطنت آمیز و بنا بر اغراض پلید سیاسی ایشان است .

 

۹٫تنفر از یک نژاد یا تفاخر به نژادی دیگر نه تنها از منظر دینی پسندیده نیست بلکه از نظر عقلانی نیز اشکال دارد .

چگونه فرزندان یک پدر و مادر بر یکدیگر نسبت به نژادشان تفاخر کنند ؟! آیا کسی هست بتواند ادعا کند جد اندر جدش ایرانی الاصل بوده اند!!!!؟؟ به هرحال همه به حضرت آدم و فرزندانش میرسیم.

 

حق جو و حق طلب باشیم

لینک مطلب جهت انتشار:   http://shayeaat.ir/post/60

همچنین مراجعه به کتاب "خدمات متقابل اسلام و ایران" شهید مطهری میتواند بسیار روشنگرباشد. این کتاب را از لینک زیر دانلود کنید(با نرم افزار بازار) :

http://cafebazaar.ir/app/?id=motahary.khadamat_moteghabel.abbasalim

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*