استاندار شهیدی که استاندار شهید ایران شد/ماجرای جالب گفت‌وگوی شهیدمحمدخانی با تکفیری‌ها

 

شهید علی انصاری اخوین

شهید علی انصاری اخوین

استاندار گیلان پس از انقلاب از ۱۳۵۸ تا سال ۱۳۶۰ بود. او در رودسر متولد شد و پس از گذراندن تحصیلات ابتدائی و متوسطه برای تحصیلات عالی به آمریکا رفت و در آنجا عضو فعال انجمن اسلامی آمریکا و کانادا بود. علی انصاری ساعت ۷ صبح روز ۱۵ تیر ۱۳۶۰ به دست عوامل نفوذی و کور دل سازمان مجاهدین خلق  با اصابت ۱۱ گلوله به همراه معاون عمرانی خود محمد نورانی شهید شد و لقب تنها استاندار شهید ایران را به خود گرفت.

 

پانردهم  تیرسالروز شهادت استاندار فقید گیلانی تسلیت باد

https://eitaa.com/Gilan_Press

 

یکی از بی‌سیم‌های تکفیری‌ها افتاد دست ما. سریع بی‌سیم را برداشتم. می‌خواستم بد و بیراه بگم.عمار(شهید محمدخانی) آمد و گفت که دشمن را عصبانی نکن.گفتم پس چی بگم به اینا؟گفت: «بگو اگه شما مسلمونید، ما هم مسلمونیم. این گلوله‌هایی که شما به سمت ما می زنید باید وسط اسرائیل فرود میومد…»سوال کردند شما کی هستید و چرا با ما می‌جنگید؟گفت: «به اون‌ها بگو ما همون‌هایی هستیم که صهیونیست‌ها رو از لبنان بیرون کردیم.ما همون هایی هستیم که آمریکایی ها رو از عراق بیرون کردیم.

ما لشکری هستیم از لشکر رسول الله…

هدف نهایی ما مبارزه با صهیونیست‌ها و آزادی قبله اول مسلمون ها، مسجدالاقصی است بحث و جدل ما ادامه پیدا کرد تا وقت اذان..بعد از ظهر همان روز ۱۲ نفر از تکفیری‌ها تسلیم ما شدند. می‌گفتند «از شما در ذهن ما یک کافر ساخته اند.»  کتاب «عمار حلب»، زندگی‌نامه‌ی

 

 

 

 

 

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*