از کشفیات خدایان دروغ(B B C فارسی)درباره میکربها

پرسش:اخیراً تلوزیون فارسی بی بی سی یک کلیپ منتشر کرده که در آن گفته شده که «تحقیقات علمی به وسیله دستگاه ام آر آی نشان می دهد میکربهای موجود در ریش انسانها بیش از پشم سگ است»

آیا این موضوع صحت دارد؟

پاسخ:پیشنهاد می شود پاسخ را تا آخر بخوانید زیرا نکات جالب و احیاناً جدیدی در آن خواهید یافت

۱ – در کلیپِ مورد بحث، با هیچ دانشمند یا پژوهشگری مصاحبه نشده و به هیچ تحقیق یا مقاله علمی ارجاع داده نشده و به نظر می رسد صرفاً یک «خبرسازی» با هدف «تمسخرِ افراد ریشو و متدینهای ایرانی» است. این کلیپ، صرفاً یک گزارش تخیلی هست که طبق سفارش اتاق فکر بی بی سی و از طریق میکس کردن چند تصویر از ریش انسان و پشم سگ، با یک متن جعلی ساخته شده است و فاقد هرگونه سند علمی و ارزش خبری است و در ردیف «هجو» و «مهمل بافی» قرار می گیرد.

۲ – کلیپ منتشر شده گرچه فاقد اعتبار علمی است اما حتی اگر راست باشد عمومیت ندارد و صرفاً درباره موارد خاصی که ادعا شده با دستگاه «اِم آر آی» آزمایش شده اند صادق است یعنی صرفاً درباره ریش کارکنانِ شبکه انگلیسیِ بی بی سی درست است اما درباره ریش مسلمانانِ پاکی که علاوه بر استحمام و دوش گرفتن های فراوان، روزی چندبار وضو می گیرند و هر هفته چندبار غسل انجام می دهند مصداق ندارد.

۳ – از نظر ما البته ریش یک داعشی که ابزار دستِ سازمان CIA و موساد و ملکه ی انگلستان است از هر سگ ولگردی کثیفتر است همانگونه که مدیران شبکه BBC  چه ریش بگذارند یا نگذارند، همانند داعشی ها ناپاکند زیرا همگی در جنایات فراوانی مشارکت دارند.

۴ – کسانی که به کشورهای غربی سفر کرده اند می دانند که نظافتِ فردی و جمعیِ اکثر ایرانیان و مسلمانان از اکثر مردمِ کشورهای غربی به ویژه انگلستان، بسیار بهتر است و بسیاری از اروپاییها بوی متعفنِ بدنِ خود را با ادکلن، مخفی میکنند. برخی از پایتختهای غربی همچون پاریس به شدت کثیف هستند و برخی از شهرهای آمریکا مانند سانفرانسیسکو حتی با بحرانِ فراوانی مدفوع انسانی در کوچه ها و خیابانها رو به رو هستند. البته شبکه بی بی سی که وابسته به ملکه انگلستان است، هیچگاه درباره ضعفهای جوامع غربی گزارش تهیه نمی کند زیرا مأموریتش، مسخره کردنِ ایرانیان و مسلمانان است.

درباره وضعیت وخیم بهداشتی در خیابانهای کشورهای غربی به لینکهای زیر مراجعه فرمایید:

https://goo.gl/3CrB1t       https://goo.gl/frqYUs

https://eitaa.com/kharej2025           https://goo.gl/WBBKfS

۵ – خبرسازی و تبلیغ در فضای مجازی بر ضد ریش و آداب بومی و سنتیِ ایرانیان، با هدف تمسخرِ ادیان آسمانی و هویت ملی ما انجام می شود زیرا همه پیامبران همچون موسی (ع)، عیسی (ع) و محمد (ص) و همه امامانِ ما همچون امیرالمومنین (ع)، حسن (ع) و حسین (ع) ریش داشتند.همچنین مفاخر فرهنگ و ادبیاتِ ایران همچون فردوسی، مولوی، سعدی و حافظ و … همگی ریش داشته اند. همچنین بسیاری از پدربزرگهای مهربان ما گاهی یا همیشه ریش داشته اند یا دارند.

۶ – حتی یک ایرانی بی دین، نمی تواند ریش را به تمسخر بگیرد زیرا همه بزرگان تمدن ایران از کوروش و بزرگمهر گرفته تا انوشیروان و رستم و … ریشو بودند.محاسن (ریش) در فرهنگ و ادبیات پارسی، نماد «شرافت مردانه» و «اعتبار» بود تا جایی که به آن سوگند یاد می شد. به ویژه برای «ریشِ سفید» احترام بسیاری قائل بودند.

۷ – حتی کسانی که غیرت اسلامی یا تعصب ایرانی ندارند و کاملاً غربزده شده اند بهتر است توجه کنند که حتی بابانوئل هم ریش بلندی دارد.

۸ – به شبکه بی بی سی که بودجه اش را مستقیماً از ملکه ی انگلستان میگیرد تا ایرانیان و مسلمانان را تحقیر کند پیشنهاد می کنیم یک گزارش هم پخش کند درباره اینکه ملکه های انگلیس تا قرن هفدهم، به ندرت (فقط چندبار در سال) استحمام می کردند زیرا بر این باور بودند که «شستن تمام بدن»، از رفتارهای طبقات فقیر است و شایسته خاندان های اصیل و سلطنتی نیست آنان فقط صورت خود را می شستند و برای پنهان کردنِ بوی بدِ بدنشان، لباس تمیز می پوشیدند و از عطر استفاده می کردند. حتی نقل شده که یکی از ملکه ها هفت سال از استحمام خودداری کرد،همچنین درباره الیزابت باتوری(ملکه مجارستان در حدود سال ۱۶۰۰ میلادی) نقل شده که به جای استحمام در «وانِ پر از آب»، در «وانِ سرشار از خون دخترانِ جوانِ دوشیزه» استحمام می کرد زیرا تصور می کرد این کار موجب شادابی و زیبایی پوست خواهد شد وی طی ۲۰ سال که در اوج عزت و اقتدار بود، بیش از ۶۰۰ دختر را قربانی کرد.          https://t.me/pasokhtext

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*