آیا مطلب زیر صحیح است؟ آیا پیامبر(ص) چنین فرموده اند؟

"امشب ساعت ۲/۲۵صبحگاهان قمر بدور کعبه میچرخد و آسمان برنگ دریا، ظاهرا تکرار نشود مگر هر ۱۱۰۰سال و دعا مستجاب میشود تا طلوع فجر و بر هر اندوهگین و غمناک و مبتلاست که از دست ندهد این شب را.

 ارسالش کنید به دوستان و دعا خوانید و سپس بفرستید؛(اللهم یا فارج الهم ویا کا شف الغم فرج همی وقلة حیلتی وارزقنی من حیث لا ا حتسب یا رب العا لمین)رسول خدا صل الله علیه واله وسلم فرمود:  (هرکس مردم را خبر کند به این دعا خداوند فرج میکند بر غم او)

پاسخ:              این مطلب کاملا جعلی است و چنین حدیثی از پیامبر(ص) نقل نشده است.

ماه هیچگاه دور کعبه نمی چرخد بلکه همیشه دور زمین می چرخد. بر فرض که ماه بر گرد کعبه بچرخد ، هیچ دعای خاصی برای زمان گردش آن نداریم.پیامبر(ص) و اهل بیت(ع) هیچگاه توصیه نکرده اند که اگر فلان دعا یا فلان مطلب را برای چند نفر بفرستید حاجتتان روا می شود!!اینگونه پیامها فضای مجازی برای تمسخر عقاید دینی مردم و اثبات بیسوادی آنها و تخریب چهره ی دین نشر می شود. می خواهند طوری جلوه دهند که گویی دین ، خرافات است.یک نکته کاملاً جالب که اصلاً نمی دونم هر چند صد سال یک بار رخ می دهد!

در واقع طبق محاسبات نجومی ، عاشورای سال ۶۱ هجری با روز چهارشنبه ۲۱ مهر سال ۵۹ هجری شمسی بوده

جالبه که امسال هم دقیقاًهمینطور است یعنی مصادف با چهارشنبه ۲۱ مهر است.برای اطمینان می توانید از نرم افزار زیر که یکی از بهترین و کاملترین نرم افزارهای تبدیل تقویمها است استفاده کنید:http://www.ghiasabadi.com/calendar

البته این مطلب یک نکته ذوقی است و دانستن یا ندانستنش مشکلی را حل نمی کندمهم نیست که عاشورا چه روزی باشد مهم اینست که همیشه با حسین باشیم و ضد یزیدها و شمرها.این نکته بهانه ای شد که باز بگوییم:سلام بر تو ای حسین ! و سلام بر یاران و کودکان و خاندانتhttp://t.me/gonagoon1395

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*