آیا ظریف،سخنگوی اصلی جمهوری اسلامی ایران است؟

بعد از تحریم ظریف توسط آمریکا ایشان  طبق معمول در توییتی اعلام کرده چون من سخنگوی اصلی جمهوری اسلامی ایران هستم تحریم شدم.

آیا مواضع نظام اسلامی با مواضع ظریف مطابقت دارد که ایشان خود را سخنگوی نظام اسلامی می‌داند؟

حال مواضع را بررسی می‌کنیم.

۱-برجام : عدم رعایت خطوط قرمز رهبری در امضای برجام توسط ظریف وعدم رعایت شروط رهبری شورای امنیت ملی و مجلس در اجرای برجام توسط ظریف.

۲-اف ای تی اف: بدون اطلاع به مجلس  و دیگر ارکان نظام امضای اف ای تی اف و اجرای ۴۰ بند از این معاهده و در شرایطی که رهبری شورای نگهبان و مجمع تشخیص مصلحت نظام با این معاهده مخالفت خودشون را اعلام کردند تلاش برای پذیرش بندهای امنیتی اف ای تی اف توسط ظریف و در همین راستا تهمت به نظام در مورد پولشویی

۳-سند ۲۰۳۰: تلاش و تعهد وزارت خارجه برای اجرای سند ۲۰۳۰ در ایران با توجه به مخالفت شدید رهبری در مورد این سند

۴-مذاکره موشکی: دادن پالس‌های مختلف به دشمن جهت مذاکره موشکی توسط ظریف با توجه به مخالفت صریح رهبری  و دیگر ارکان نظام در مورد این موضوع

۵-اینستکس: تلاش برای اجرای اینتکس یعنی غذا در برابر نفت توسط ظریف با توجه به مخالفت شدید رهبری و دیگر ارکان نظام در این مورد.

۶-هولوکاست و اسراییل: تایید چند باره هولوکاست توسط ظریف در مصاحبه با خبرگزاری‌های داخلی و خارجی ظریف همچنین در مورد سوالی که آیا اسرائیل را به رسمیت می‌شناسید یا نه ؟ گفت:به رسمیت شناختن یا نشناختن اسرائیل ربطی به من ندارد.

۷-جنگ با امریکا: ظریف در دانشگاه شهید بهشتی گفته بود آمریکا می‌تواند با یک بمب کل سیستم دفاعی ایران را نابود کند.

۸-بمب هسته ای: ظریف باز گفته بود آمریکا با یک بمب هسته ای می‌تواند ایران را نابود کند.

اینها مهمترین از مواضع ظریف بود آیا این مواضع، مواضع جمهوری اسلامی است؟ یا ۱۸۰ درجه با مواضع جمهوری اسلامی متفاوت است؟با توجه به بررسی مواضع ظریف پی می‌بریم قطعا دلیل تحریم ایشان آن چیزی خودشان گفته اند نیست.با این مواضع باید از خود سوال کنیم آیا آقای ظریف سخنگوی ایران است یا کاخ سفید؟

https://eitaa.com/jahadf

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*