آرزوی یک ملی گرای بشدت مصدقی

بختیار: آرزو می کنم عراق در جنگ با ایران پیروز شود.

روزنامه کیهان؛ ۱ آبان ۱۳۵۹

حمایت شاپور بختیار از رژیم صدام و همکاری های دو جانبه رژیم بعث عراق با او و نیز دیگر مخالفین نظام جمهوری اسلامی ایران، از ماهها قبل از شروع تجاوز سراسری ارتش بعث عراق به خاک ایران، آغاز شده بود. برای نمونه می توان به این مطلب خبرگزاری فرانسه در تاریخ ۱۹ مرداد ۱۳۵۹ اشاره نمود:
«روزنامه الثوره، ارگان حزب بعث عراق، صفحه اول خود را به اظهارات بختیار آخرین نخست وزیر دوران پادشاهی در ایران مبنی بر ایجاد نهضت مقاومت ملی ایران اختصاص داده است. [الثوره] ارگان حزب بعث عراق می نویسد، هدف بختیار آزاد کردن ایران از سلطه گروهی است که الثوره آن را گروهی خودسر که فرهنگ و تمدن ایرانی را تحقیر و نابود کرده است[!]، می خواند. ناظران در بغداد بر غیرعادی بودن اهمیتی که مطبوعات عراق برای سیاست ضد خمینی شاپور بختیار، قائل شده اند، تأکید میکنند، چرا که این اولین بار است که ارگان حزب بعث عراق از فعالیتهای شاپور بختیار آخرین نخست وزیر دوران پادشاهی در ایران به طور علنی حمایت می کند.»(نشریه خبرگزاری پارس؛ ۲۰ مرداد ۱۳۵۹)

روزنامه الثوره، ارگان حزب بعث عراق، صفحه اول خود را به اظهارات بختیار آخرین نخست وزیر دوران پادشاهی در ایران مبنی بر ایجاد نهضت مقاومت ملی ایران اختصاص داده است. [الثوره] ارگان حزب بعث عراق می نویسد، هدف بختیار آزاد کردن ایران از سلطه گروهی است که الثوره آن را گروهی خودسر که فرهنگ و تمدن ایرانی را تحقیر و نابود کرده است می خواند:

منبع: نشریه خبرگزاری پارس؛ ۲۰ مرداد ۱۳۵۹-روزنامه کیهان؛ ۱ آبان ۱۳۵۹)

http://yon.ir/ESDuM

مدرسه انقلاب    http://eitaa.com/joinchat/3679322117C664392fd9f

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*