آتش سوزی ساختمان گرنفل لندن و چند تک نگاره از مردم لندن

همانطور که در لینک منبع از CNN و BBC ملاحظه می کنید؛ آتش سوزی چندشب لندن نشان از ضعف جدی مدیریت بحران در لندن بود.فیلم های حادثه را حتما دیده اید. از دیشب تا به حال و بعد از ساعت ها، آتش خاموش نشده و مردم در اظهار نظرهای خود به شدت از این وضعیت شاکی بودند:چند نفر خودشان را از ساختمان بیرون انداختند که تعدادی کشته شده اند. و آمار رو به افزایش است.ملت گفته‌اند، هیچ هشداری نبود. هیچ صدایی نبود که دارد چه اتفاقی می‌افتد….ما همه چیزمان را از دست دادیم….نوشته یک خانم و بچه‌هایش سه ساعت داد می‌زند یکی کمک کند و آخر سر کمک به ایشان نرسید…..

وآتش سوزی همچنان ادامه داشت

منبع:

http://edition.cnn.com/2017/06/13/europe/london-fire-live-updates/index.html

http://www.bbc.com/news/uk-england-london-40269625

کانال ۲۰۲۵ را به دوستان خود معرفی کنید تا برای اولین بار خارج را بدون فیلتر ببینند.

http://t.me/kharej2025

چرا ما در موضوعاتی مثل اقتصاد قدرت ۱۷دنیا هستیم وهنوز جز ۸ کشور اول نشدیم؟ عامل اصلی نهادهایی مثل روزنامه های فوق هستند که تلاش می کنند تابه "توهم عقب افتادگی ایران" دامن بزنند.

http://t.me/kharej2025

اطلاعات تکمیلی درباره آتش سوزی گرنفل لندن :

همانطور که در پست قبل پیش بینی کردیم تعداد کشته های لندن از ۶۰ نفر گذشته و تا ۱۰۰ نفر هم خواهد رسید.عامل اصلی بالا بودن کشته های مردم عدم مدیریت بحران و کمبود امکانات نجات مردم و عدم حضور نیروهای امداد در طبقات ساختمان بود و الحمدلله حال همه آتش نشان ها خوب است و البته مردم زنده زنده در آتش سوختند!علت حادثه گرنفل لندن و پلاسکو تهران دقیقا شبیه هم و مربوط به آتش سوزی سیم های برق بوده است.آنچه از آتش سوزی برج گرنفل لندن نمی دانستید!بچه های ۲۰۲۵ با تلاش و پیگیری خود و بعد از بررسی فرضیه های مختلفی درباره علت بالا بودن آمار کشته های ساختمان ۲۴ طبقه گرنفل به اسناد جدیدی دست پیدا کردند.

۱. بالاخره نقشه ساختمان پیدا شد! در لینک منبع شما می توانید نقشه طبقات برج گرنفل را با دقت ببینید. نکته بسیار فاجعه بار برای چنین برج بلندی این است که هیچ پله فراری برای این ساختمان ساخته نشده و همانطور که در توضیح آمده است، پس از آتش سوزی در طبقات پایین و به علت معماری غلط ساختمان، عملا آتش راهی برای گسترش خود به جز راهروهای عادی طبقات نداشته و لذا از آن طریق به طبقات بالا سرایت کرده و مردم که با راهرویی پر از آتش روبرو بودند و با توجه به عدم وجود پله فرار، عملا در طبقات خود محبوس شده و زنده زنده در آتش سوختند.

۲. نکته بسیار تاسف بار دوم این است که در طراحی قبلی ساختمان حداقل دو درب برای فرار از آتش پیش بینی شده بود که طبق گزارش منبع، در بازسازی سال گذشته ساختمان هر دو آنها برداشته شدند. این امر نشان دهنده بی اعتنایی جدی مدیران و شهرداری لندن به امنیت و سلامت ساکنان این شهر کهنه می باشد. ( احتمالا مدیر ساختمان با برداشتن این درها به واحدهای فروشی خود افزوده و به راحتی جوازهم گرفته)

۳. دلیل سوم در بالا رفتن تعداد قربانیان بی تدبیری دولت انگلیس موادی است که برای عایق تر کردن ساختمان و همچنین برای زیباتر کردن نمای آن استفاده کردند چرا که به گزارش منبع خبر این مواد شدیدا آتش زا بودند. نکته ای که بعضی متخصصین درباره بازسازی گرنفل از قبل هشدار داده بودند.( در واقع دو نوع عایق وجود دارد: یکی از پلاستیک که راحت آتش می گیرد، یکی از یک نوع پشم که کمتر آتش می گیرد ولی گران تر می باشد. و اینها از مواد ارزان تر استفاده کرده بودند)

۴.  فاجعه دیگری که در بالا رفتن آمار کشته ها نقش داشته، تلاش پلیس و آتش نشانی برای خارج نشدن مردم از واحدهای محاصره شده در آتش بود!!! آتش نشانی به جای اینکه به سرعت راهی برای خروج مردم از پنجره های رو به خیابان بیابد در کمال تعجب از بلندگو اعلام کرده که در واحدهای خود بمانید و خارج نشوید. و با توجه به عدم ورود مامورین به داخل ساختمان و کندی عملیات اطفای حریق از محیط بیرونی ساختمان، عملا باعث محاصره و کشته شدن ساکنان گرنفل گردیده است. به همین خاطر در گزارش های اولیه، مردم از چند ساعت فریاد کمک مادرانی خبر دادند که جز سوختن و مرگ در آتش اقدامی برای نجات آنها نشد و تعدادی نیز با احتمال نجات اندک خود را از طبقات بالا به پایین انداختند که متاسفانه منجر به فوت ایشان گردید.

کانال ۲۰۲۵ را به دوستان خود معرفی کنید تا برای اولین بار خارج را بدون فیلتر ببینند.

http://t.me/kharej2025
منبع:https://m.springfielddailyrecord.com.au/news/london-blaze-fire-escapes-axed-deadly-decision/3189954

https://www.theguardian.com/uk-news/2017/jun/15/experts-warned-government-against-cladding-material-used-on-grenfell

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*